RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suski: Wymiana premiera byłaby katastrofą dla Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma pełne rozeznanie sytuacji, a ta wskazuje, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze, ma nasze poparcie; wymiana premiera byłaby katastrofą dla kraju, absolutnie takich zmian nie przewidujemy – powiedział w TVP Info wiceszef PiS Marek Suski.

„Jesienią może nastąpić nawrót koronawirusa”. Schreiber przypomniał słowa premiera

„Wybory prezydenckie powinny się odbyć w zaplanowanym terminie, gdyż (...) np. jesienią może nastąpić nawrót koronawirusa” – słowa premiera...

zobacz więcej

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” wicepremier i prezes PiS zapewnia, że premier Morawiecki ma jego poparcie i zaufanie, „bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest”. „Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia” – dodaje.

Suski pytany o tę wypowiedź podkreślił, że „Jarosław Kaczyński ma rozeznanie sytuacji”. – Sytuacja jest dzisiaj taka, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze. Ma nasze poparcie. Ma poparcie Polaków w trudnej sytuacji, jaka jest w tej chwili. Wymiana premiera to byłaby katastrofa dla kraju. Absolutnie takich zmian nie przewidujemy – powiedział Suski.

Przyznał, że w polityce wszystko jest zmienne i „nie zawsze zależy od obozu rządzącego”. – Wszystko może się zmienić, ale miejmy nadzieję, że zmieni się jak najpóźniej – dodał Suski.

Zobacz także: Premier Morawiecki nie podał się do dymisji


źródło:

Zobacz więcej