RAPORT

Pogarda

Będziemy płacić okiem? Nowa metoda już testowana

Metoda PayEye testowana jest we Wrocławiu (fot. PayEye/mat.pras.)
Metoda PayEye testowana jest we Wrocławiu (fot. PayEye/mat.pras.)

Najnowsze

Popularne

PayEye – opracowana w Polsce technologia płacenia skanem tęczówki oka – niedługo może zawitać do największych miast w kraju.

Ostateczna decyzja. Znany producent smartfonów znika z rynku

To już pewne. LG Electronics potwierdziło, że rezygnuje z dalszej produkcji smartfonów. Powodem są gigantyczne straty, które w ostatnich sześciu...

zobacz więcej

– Proces płatności okiem jest zdecydowanie szybki i bezpieczny, a do tego bardzo prosty – zbliżamy się do terminala podobnego do tych gdy płacimy kartą i urządzenie rozpoznaje naszą tęczówkę oka i przebiega płatność – tłumaczy rzecznik PayEye Stefan Augustyn.

Twórcy PayEye wskazują, że takie płacenie jest również bardziej higieniczne, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Kluczowe jest jednak bezpieczeństwo. – Tęczówka każdej osoby jest zupełnie unikatowa – podkreśla Augustyn.

Już teraz rozwiązanie to wykorzystywane jest w około 120 miejscach we Wrocławiu i okolicach – m.in. w restauracjach, sklepach, hotelach, ale również w Aquaparku i wrocławskim MPK.

Twórcy PayEye w najbliższych miesiącach chcą wkroczyć do innych dużych miast, a w dalszej przyszłości – do innych krajów europejskich.

Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie płatność tęczówką oka testowana jest na tak szeroką skalę. Nasz kraj jest otwarty na nowe formy płatności – ma jedną z najlepiej rozwiniętych sieci płatności zbliżeniowych na świecie. Transakcje bezgotówkowe osiągnęły w naszym kraju już większą wartość niż płatności gotówką.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej