RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rowerzysta porażony prądem z kabli zerwanych przez wiatr

Mężczyzna trafił do szpitala (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyzna trafił do szpitala (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Prąd z zerwanych przez wiatr kabli energetycznych poważnie poraził rowerzystę w Rybniku (Śląskie). Z poparzeniami trzeciego stopnia mężczyzna trafił do miejscowego szpitala – poinformowała rybnicka policja. Na miejscu wypadku pracują energetycy i strażacy.

Nie żyje mężczyzna porażony prądem na słupie energetycznym

Mężczyzna wykonujący prace instalatorskie na słupie energetycznym w pow. piaseczyńskim został najprawdopodobniej porażony prądem; niestety nie...

zobacz więcej

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko wyjaśnił, że do wypadku doszło w wielkanocny poniedziałek po południu na ulicy Wielopolskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Gliwicką.

– Doszło tam do zerwania kabli energetycznych wzdłuż ulicy. Poszkodowany został znajdujący się w pobliżu rowerzysta, który z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku – powiedziała rzeczniczka rybnickiej policji.

Ulica została zablokowana


Policjanci nie mają informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego. – Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – dodała asp. Kobeszko. Na miejsce wezwano służby energetyczne, które miały odciąć dopływ energii i rozpocząć naprawę infrastruktury. Ulica po wypadku została zablokowana. Jak wcześniej informował lokalny portal Rybnik.DlaWas.info, w pobliżu ul. Wielopolskiej doszło do pożaru lasu po tym, gdy – z powodu silnego wiatru – doszło do przewrócenia się drzewa na linię energetyczną, od czego zajęła się ściółka leśna.

Silny wiatr powodem wielu strat


Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku wyjaśnił, że drzewo oparło się na linię wysokiego napięcia, zaiskrzyło i zapaliło się powodując pożar. 

W poniedziałek w woj. śląskim wieje silny wiatr. W niedzielę Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące wiatru, obowiązujące w poniedziałek do późnego wieczoru. Prognozowano wystąpienie wiatru z południowego zachodu i zachodu, o średniej prędkości od 25 do 35 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km na godzinę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej