RAPORT

Pogarda

Ostateczna decyzja. Znany producent smartfonów znika z rynku

Produkcja telefonów LG zakończy się 31 lipca (fot. Shutterstock)
Produkcja telefonów LG zakończy się 31 lipca (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

To już pewne. LG Electronics potwierdziło, że rezygnuje z dalszej produkcji smartfonów. Powodem są gigantyczne straty, które w ostatnich sześciu lat wyniosły 4,5 miliarda dolarów.

Będzie tzw. podatek od posiadania smartfona? Rzecznik rządu: Jest zielone światło

Rzecznik rządu zasugerował, że mogą nastąpić zmiany w opłacie reprograficznej, czyli tzw. podatku od smartfonów. – Jest zielone światło i ta...

zobacz więcej

Dział mobilny ma zostać zlikwidowany do 31 lipca. Koreańczycy zapewniają jednak, że wsparcie serwisowe i aktualizacyjne nie zniknie z dnia na dzień, ale będzie się ono różniło w zależności od regionu.

W niektórych modelach pojawi się także najnowsza wersja najnowszego systemu operacyjnego Android 12.

Zmiana priorytetów


Koreański producent nie wytrzymał szalonego tempa rozwoju na rynku telefonii komórkowej. Przez długi czas LG Electronics zajmowało trzecie miejsce wśród wybór konsumentów po Samsungu i Apple. LG mocno się dała jednak we znaki ofensywa chińskich firm z Huawei czy OPPO na czele.

Zaoszczędzone na rynku smartfonów pieniądze, koncern chce poświęcić na rozwijanie innych swoich działów. LG Electronics jest cenionym producentem komponentów do samochodów elektrycznych czy rozwiązań smart stosowanych w domach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej