RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Francja: Zatrzymano pięć kobiet planujących zamach

Do zatrzymania doszło w położonej na południu kraju (fot. REUTERS/Philippe Wojazer; zdjęcie ilustracyjne)
Do zatrzymania doszło w położonej na południu kraju (fot. REUTERS/Philippe Wojazer; zdjęcie ilustracyjne)

Francuskie służby bezpieczeństwa zatrzymały pięć kobiet, w tym jedną podejrzewaną o związki z grupami islamistów. Do zatrzymania doszło w położonej na południu kraju miejscowości Beziers.

„Państwo Islamskie może znów zaistnieć na scenie międzynarodowej”

Po zdobyciu przez islamistów miasta Palma, na północy Mozambiku, komentatorzy francuskich mediów mówią o „niepokojącym etapie dżihadu”, który po...

zobacz więcej

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie planowanych aktów przemocy, a śledczy uważają, że jedna z zatrzymanych miała zamiar dokonać ataku w Niedzielę Wielkanocną.

Wszystkie zatrzymane kobiety należą do jednej rodziny i, zdaniem służb bezpieczeństwa, uległy w ostatnim okresie radykalizacji między innymi oglądając materiały publikowane przez Państwo Islamskie.

Większość ataków terrorystycznych i aktów przemocy we Francji dokonywanych jest przez mężczyzn, jednak w przeszłości i kobiety skazywano za takie przestępstwa.

W roku 2019 Ornella Gilligmann i Ines Madani zostały skazane na 30 lat pozbawienia wolności za próbę wysadzenia samochodu-pułapki w pobliżu Katedry Notre-Dame.

Czytaj także: Atak pod Kongresem. Sprawca sympatyzował z Narodem Islamu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej