RAPORT

Pogarda

Gwałtowna powódź. Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zalany pałac prezydencki

Jeden ze świadków mówi o śmierci 2-letniego dziecka (fot. PAP/EPA/BNPB HANDOUT)
Jeden ze świadków mówi o śmierci 2-letniego dziecka (fot. PAP/EPA/BNPB HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 23 osoby zginęły w niedzielę na indonezyjskiej wyspie Flores w wyniku gwałtownej powodzi wywołanej przez ulewne deszcze. Dziewięć osób odniosło obrażenia, a pięć jest zaginionych. W sąsiednim Timorze Wschodnim zginęło osiem osób.

Pierwszy człowiek zakażony tulawirusem tuż obok Polski. Jakie są objawy?

W Niemczech potwierdzono zakażenie tulawirusem u człowieka – to pierwszy taki przypadek podgatunku wirusa, który zwykle występuje u myszy polnej....

zobacz więcej

Raditya Jati, rzecznik indonezyjskiej agencji zarządzania kryzysowego, powiedział, że w wiosce Lamanele błoto zalało kilkadziesiąt budynków. – Domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź – dodał.

Dzieci wśród ofiar powodzi


Poinformował też, że na wyspie Adonara na wschód od Flores zawalił się most.

W Timorze Wschodnim na obrzeżach Dili, stolicy kraju, doszło do osunięcia ziemi, w wyniku którego zginęło osiem osób – poinformowała agencja Tatoli. Jeden ze świadków powiedział Reuterowi, że wśród ofiar śmiertelnych było dwuletnie dziecko. – Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce – powiedział Joaquim Gusmao, sekretarz stanu ds. ochrony ludności.

Zalany pałac prezydencki w Dili


W Dili, gdzie ulewne deszcze trwają od sobotniego wieczora, zalany został pałac prezydencki.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać zawalone budynki i zalane pojazdy. Zobacz także: Koszmarne zderzenie ciężarówki z autobusem. Nie żyje 11 osób, 19 rannych [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej