RAPORT

Prorosyjska era Tuska

44-letni Hołownia już zaszczepiony – opozycja krytykuje. „Druga Madera” [WIDEO]

Szymon Hołownia skorzystał z błędu w systemie rejestracji szczepień i jako 44-latek zaszczepił się przeciw COVID-19, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Zdaniem polityków opozycji to duży błąd i wpadka wizerunkowa lidera Polski 2050. – O godz. 12 krytykuje rząd, a o 14 korzysta z wpadek – mówił w programie „Woronicza 17” Robert Kropownicki z PO. – To moim zdaniem taka druga Madera – wtóruje poseł PSL Paweł Bejda. Wiceminister Wojciech Skurkiewicz (PiS) ocenia z kolei, że większość polityków PO także się zarejestrowała, ale się tym nie chwalą.

Hołownia chce masowego „wyszczepiania” Polaków

Apelujemy do rządu o zakup kilkunastu milionów szczepionek przeciwko grypie sezonowej i podjęcie masowego wyszczepiania, zwłaszcza grup ryzyka...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dyskusja na antenie TVP Info dotyczyła m.in. sobotniego szczepienia Szymona Hołowni. Udało mu się zarejestrować podczas „środowo-czwartkowego zamieszania”. Po zastrzyk jechał do Starej Błotnicy – „ponad 90 km od domu, ale co tam – przejechałbym nawet 1090” – napisał Hołownia na Facebooku.

Krytykował, teraz sam jest krytykowany


Liderowi Polski 2050 wypomniano, że jeszcze w czwartek i piątek głośno krytykował rządzących domagał się dymisji szefa KPRM, ministra Michała Dworczyka, który z ramienia rządu nadzoruje program szczepień.

– Uważam, że to błąd. Wpierw mocno krytykuje ten bałagan i wpadki rządu – w czym się z nim zgadzam – a później skrzętnie z tego korzysta – komentuje szczepienie Hołowni poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Jego zdaniem krytykowanie rządu, a chwilę później korzystanie z jego wpadek „to może takie sprytne, ale nie tego oczekuje się od polityków”.

Poseł PSL: Wizerunkowa wtopa Hołowni


Także Paweł Bejda z PSL uważa to za „wizerunkową wtopę pana Hołowni” i zastanawia się, co powiedzą na to jego wyborcy. – To taka druga Nowoczesna. Pamiętacie państwo co się stało, jak przed świętami pan Petru poleciał sobie na Maderę. Zaszczepienie Hołowni to moim zdaniem taka druga Madera – ocenia przedstawiciel ludowców.

Zmiana na podium. Hołownia stracił 25 proc. poparcia [SONDAŻ]

O jedną czwartą spadły notowania Polski 2050 – wynika z najnowszego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Ugrupowanie Szymona Hołowni...

zobacz więcej

Jak przyznaje, „zupełnie nie ma pojęcia, co go podkusiło, by w jakiś sposób wykorzystać ten błąd systemowy i zapisać się na szczepienie”. – Pozostawiam to sumieniu pana Hołowni – podsumował.

Skurkiewicz: Większość PO zapisana na szczepienia


Na antenie TVP Info zdecydowanie łagodniej postawę Szymona Hołowni ocenia senator Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, podkreślając, że powszechne szczepienia to „nadzieja dla nas wszystkich, że ta pandemia koronawirusa będzie coraz słabsza i że będziemy nabierali odporności populacyjnej, bo to jest dla nas najważniejsze”.

– (Hołownia) pokazał prawdę, że zarejestrował się i podejrzewam, że większość polityków PO również się zarejestrowała i znaczna część – szczególnie tych średniego pokolenia – ma już terminy szczepień. Może tego nie prezentują na portalach społecznościowych – skonstatował przedstawiciel PiS.

W słowo starał się wejść mu poseł Kropiwnicki, deklarując, że nie ma jeszcze terminu szczepienia.

Dlaczego Hołownia mógł się zaszczepić?


Terminy szczepień 40-latków, początkowo wyznaczone nawet na pierwsze dni kwietnia, po zauważeniu błędu w systemie przesunięto na II połowę maja. Jednak – o czym mówił na konferencji w czwartek minister Dworczyk – osoby z terminami do 5 kwietnia zastrzyk otrzymają z uwagi na fakt, że w tak krótkim czasie nie byłoby możliwości zastąpienia ich innymi osobami ze starszych roczników.

Szymon Hołownia we wrześniu skończy 45 lat.

Zobacz także: „Szczepią ludzi na potęgę, żeby…”. Wizja Szymona Hołowni [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej