RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Abp Jędraszewski: Zamiast „ukrzyżuj!”, tłum krzyczy „aborcja!”

Abp Marek Jedraszewski (fot. PAP/Łukasz Gągulski; Art Service)
Abp Marek Jedraszewski (fot. PAP/Łukasz Gągulski; Art Service)

Zamiast Jezusa, oskarżonym jest nienarodzone dziecko, któremu zarzuca się, że „domaga się opieki ze strony kobiety i innych ludzi, która to opieka ogranicza ich prawo do beztroskiego rozkoszowania się dobrami tego świata”. Tłum zamiast „Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!” krzyczy „Aborcja! Aborcja!” – mówił w Wielki Piątek w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Abp Jędraszewski: Każde życie należy od początku otaczać miłością, jak Maryja

– Człowiek, który wierzy w Boga i zawierza Mu całe swoje życie, każdego dnia pyta jak żyć, jak postępować i jak myśleć, by wszystko co składa się...

zobacz więcej

– Nie zabijaj! Kochaj! Broń! Strzeż! Pomagaj! - bo w ten sposób bronisz i strzeżesz również swojego człowieczeństwa – mówił metropolita. Słowo arcybiskupa poprzedziło drogę krzyżową odprawioną w bazylice. Hierarcha podkreślił, że bez wniknięcia w przebieg sądu Piłata nad Chrystusem „nie zrozumiemy też istoty dramatu, jaki ma dzisiaj miejsce, gdy wielcy tego świata sprzysięgli się przeciwko życiu nienarodzonego dziecka”.

Abp Jędraszewski przedstawił, jak mógłby wyglądać sąd Piłata, gdyby przed jego obliczem postawiony został nie Chrystus, lecz kobieta, w której łonie poczęte zostało dziecko, a przeciwko któremu zawarły pakt „wszystkie tak zwane autorytety i przywódcy ludu”.

– Chodziło o to, ażeby kobieta, w której łonie to dziecko już się poczęło i pełne ufności w jej opiekę miało przez dziewięć miesięcy wzrastać aż do dnia swych narodzin, mogła w dowolnej chwili tej opieki odmówić, a dziecko kazać zabić – mówił abp Jędraszewski.

Wydania wyroku domagał się – jak przedstawił to arcybiskup Jędraszewski – „podburzony przez wszechwładne media tłum”, który „na ulicach wszystkich większych i mniejszych miast świata wołał: »Aborcja na życzenie! Aborcja na życzenie! «”.

Jędraszewski: Zamiast drogi krzyżowej rozpoczyna się droga do kliniki aborcyjnej


– Tłum zamiast „Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!” krzyczy „Aborcja! Aborcja!”. A autorytety i przywódcy ludu, żeby rozwiać wahania namiestnika mówią: „Jeżeli ten zbiór komórek uznasz za człowieka i przyznasz mu prawo do życia, nie jesteś przyjacielem władców tego świata. Co więcej, stajesz się wrogiem »mainstreamowych« mediów. Każdy, kto tak czyni, sprzeciwia się wolności i postępowi”. Zamiast drogi krzyżowej rozpoczyna się droga dziecka w stronę kliniki aborcyjnej – powiedział hierarcha.

źródło:
Zobacz więcej