RAPORT

Pogarda

Kierowca luksusowego SUV-a zatrzymany. W wypadku zginęło niemowlę

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Przęsławicach, w którym zginęła kilkunastomiesięczna dziewczynka. – Po naszym apelu o pomoc w namierzeniu sprawcy wypadku spotkaliśmy się z ogromnym odzewem społeczeństwa – powiedział portalowi tvp.info oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, mł. asp. Agnieszka Dzik. Wkrótce 61-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

Trzylatek wypadł z okna na pierwszym piętrze

Dramatyczny wypadek w Gliwicach. Niespełna 3-letnie dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze. Maluch w stanie stabilnym został przewieziony do...

zobacz więcej

Do wypadku doszło około godziny 18 w piatek na drodze wojewódzkiej nr 575 w miejscowości Przęsławice w powiecie sochaczewskim.

Nie żyje niemowlę. Namierzyli sprawcę


Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca białego SUV-a potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem, prowadzonym przez ojca. Niestety, pomimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia.

– Komendant powiatowy policji natychmiast ogłosił alarm dla wszystkich policjantów sochaczewskiej jednostki, którzy całą noc pracowali nad ustaleniem sprawcy tego tragicznego zdarzenia – mówi nam policjantka. Jak dodaje, po wystosowanym apelu nadszedł ogromny apel ze strony społeczeństwa.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia


– Dzięki tej ogromnej pomocy społeczeństwa i pracy policjantów dzisiaj po południu został zatrzymany 61-letni mężczyzna, pochodzący z Warszawy, który jest podejrzewany o spowodowanie wypadku – przekazała mł. asp. Agnieszka Dzik. Jak wyjaśnia, to kierowca białego SUV-a marki Infinity.

Cały czas policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratora. Po ich zakończeniu zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym – za co Kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Pokrywa od studzienki kanalizacyjnej zabiła dziecko

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej