RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kierowca SUV-a wjechał w wózek i uciekł. Dziecko zmarło, policja szuka sprawcy

W Wielki Piątek doszło do tragedii na drodze w miejscowości Przęsławice na Mazowszu. Kierowca białego SUV-a potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem prowadzony przez rodzica. – Niestety, mimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy apelują o pomoc i wskazują, jakim samochód prowadził.

Policja szuka świadków wypadku, w którym zginęło dziecko

Opolska policja poszukuje świadków tragicznego wypadku, w którym zginął czteroletni chłopiec. O kontakt proszone są m.in. osoby, które przejeżdżały...

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce w piątek około godz. 18 w Przęsławicach na drodze wojewódzkiej nr 575.

– Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca białego SUV-a potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem prowadzony przez rodzica. Niestety, mimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia – mówi policjantka.

Policja postawiona na nogi. Szukają uciekiniera


Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z sochaczewskiej jednostki. Wszyscy pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy wypadku.

W związku z tym apelują też o pomoc do świadków, którzy mogli widzieć poszukiwanego. Na stronie sochaczewskiej policji pojawiła się prośba do wszystkich osób, które jechały drogą wojewódzką nr 575 i mają nagranie z videorejestratora lub dysponują monitoringiem wzdłuż trasy albo posiadają inne informacje, które przyczynią się do szybkiego ustalenia sprawcy wypadku.

Kontaktować można się z najbliższą jednostką Policji lub pod numerami telefonów:
• (47) 70 55 222,
• (47) 70 55 200
. Wyborcza.pl podaje, powołując się na rozmowę ze strażakiem i przyjacielem rodziny zmarłego dziecka, że kierowca prowadził samochód marki Infinity QX30.

Zobacz także: Czerwone światło? Betka. Spowodowała groźny wypadek [WIDEO]
teraz odtwarzane
Wypadek w Olsztynie

źródło:
Zobacz więcej