RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Licytacja i wielkie pieniądze. Opaska CR7 sprzedana

Opaska Cristiano Ronaldo została sprzedana za ponad 75 tys. dolarów (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)
Opaska Cristiano Ronaldo została sprzedana za ponad 75 tys. dolarów (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)

Opaska kapitańska, którą Cristiano Ronaldo cisnął o ziemię w geście frustracji podczas sobotniego meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Serbią w Belgradzie, została sprzedana na aukcji charytatywnej za ponad 75 tys. dolarów.

Znów trudno chwalić Polaków. Oceny po meczu z Anglią

Pięć minut, szczególnie w sporcie, zmienia bardzo wiele. Gdyby nie gol Harry’ego Maguire’a na 2:1, pewnie chwalilibyśmy Polaków za drugą połowę,...

zobacz więcej

W sobotę Portugalia zremisowała z Serbią 2:2, choć w końcówce Ronaldo strzelił gola, który prawdopodobnie dałby gościom zwycięstwo. Piłka przekroczyła linię bramkową zanim wybił ją jeden z obrońców, jednak sędziom to umknęło i trafienie nie zostało uznane. Nie było możliwości skorzystania z pomocy asystenta VAR.

Właśnie wtedy 36-letni Ronaldo zdjął niebieską opaskę z ręki i rzucił nią o ziemię - za co zresztą spotkała go w ojczyźnie krytyka - po czym opuścił boisko jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Po zakończeniu spotkania jeden z pracowników stadionu podniósł opaskę i przekazał charytatywnej organizacji.

Nabywcą opaski została firma bukmacherska Mozzart, która zapłaciła za nią 7,5 mln dinarów, co w przeliczeniu wynosi 75 150 dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na operację półrocznego chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Do tej pory jego rodzinie udało się zebrać ok. pół miliona euro.W trzech dotychczasowych meczach grupy A Portugalia zdobyła siedem punktów i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Druga jest Serbia z takim samym dorobkiem, ale gorszym bilansem bramkowym. Ronaldo zdobył w tych spotkaniach jednego gola.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej