RAPORT

Wojna na Ukrainie

Japońskie linie lotnicze zapraszają na pokład. Ale tylko na obiad

Żeby dostać się na pokład samolotu, trzeba wcześniej kupić bilet (fot. Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Żeby dostać się na pokład samolotu, trzeba wcześniej kupić bilet (fot. Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Ciekawą ofertę dla ludzi stęsknionych za podniebnymi podróżami przygotowały linie lotnicze All Nippon Airways. Choć należące do nich samoloty są uziemione z powodu pandemii, to do jednago z nich można wejść. Został on bowiem tymczasowo przekształcony w tymczasową restaurację.

Beztroska zabawa młodych pand z ich mamą [WIDEO]

Zoo w Berlinie opublikowało nagranie ze sławnymi bliźniakami pandziątkami, gdy Pit i Paule bawili się z matką Meng Meng. W minionym miesiącu Pit...

zobacz więcej

Jedzenie serwowane w samolotach nie kojarzy się z wykwintną kuchnią, dlatego szefowie All Nippon Airways, decydując się na otwarcie skrzydlatej restauracji, odeszli od tradycyjnego menu. W uziemionym Boeingu 777, który stoi na lotnisku Haneda w Tokio serwowane są znakomite specjały – w menu można znaleźć m.in. foie gras, mus z kraba i filet z wołowiny wagyu. Aby goście mogli się choć przez chwilę poczuć tak, jakby byli w trakcie lotu, w tle podawane są typowe rejsowe komunikaty załogi.

Ponadto, żeby dostać się na pokład samolotu, trzeba wcześniej kupić bilet na określoną godzinę. Po wejściu do samolotu goście restauracji mogą wybrać menu, a karty dań zaprojektowane są tak, by przypominały karty pokładowe. Do tego obsługa restauracji wygląda jak załoga samolotu. Jedynie zapinanie pasów bezpieczeństwa nie jest wymagane.

Zobacz takżeNiedźwiedź polarny cieszy się nowym domem w zoo [WIDEO] 

Szefowie All Nippon Airways przyznają, że miała to być jednorazowa inicjatywa, ale zainteresowanie okazało się tak duże (bilety wyprzedały się w jeden dzień), że zdecydowano o uruchomieniu kolejnych terminów kulinarnych „lotów”.

Wcześniej na nieco inny pomysł wpadły linie lotnicze British Airways, które też chciały swoim fanom zaproponować kulinarną podróż. Firma oferuje zestawy dań do samodzielnego przygotowania w domu, oczywiście nawiązują do samolotowego menu. Każdy zestaw posiłków dla dwóch osób kosztuje od 80 funtów, a klienci mają do wyboru dania wegetariańskie, rybne i mięsne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej