RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabiła sześcioletniego synka, żeby wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia

25-letnia Ashley Marks poczeka w areszcie na proces (fot. Houston Police Department)
25-letnia Ashley Marks poczeka w areszcie na proces (fot. Houston Police Department)

Mieszkanka Houston w amerykańskim stanie Teksas została oskarżona o zabójstwo swojego sześcioletniego syna mieszanką narkotyków. Zdaniem śledczych celem było wyłudzenie pieniędzy za ubezpieczenie.

Irakijczyk skazany. Zabił i poćwiartował poznaną w nocy kobietę

Przerażająca zbrodnia w Exeter. 24-letni Irakijczyk Azam Mangori został uznany za winnego zabójstwa i poćwiartowania 32-letniej Lorraine Cox. Do...

zobacz więcej

Do zbrodni doszło w czerwcu ubiegłego roku. 25-letnia Ashley Marks została zatrzymana w środę po zarzutem dzieciobójstwa. Oskarżono ją o morderstwo syna Jasona Sanchez-Marksa.

– Wierzę, że otruła swoje dziecko, żeby zdobyć pieniądze z dwóch polis ubezpieczeniowych, które wykupiła miesiąc przed śmiercią chłopca – powiedział prok. Gilbert Sawtelle z prokuratury hrabstwa Harris.

Śmiertelna dawka metamfetaminy


Śledczy ustalili, że kobieta, licencjonowana agentka ubezpieczeniowa w stanie Teksas, podała swojemu synowi śmiertelną dawkę metamfetaminy oraz kilku lekarstw na receptę.

Przed śmiercią chłopiec i jego czteroletnia siostra mieszkali z dziadkiem po tym, jak zdiagnozowano u nich gruźlicę. Matka odwiedziła dzieci i chciała obojgu podać lekarstwa, ale córka odmówiła.

Po dwóch dniach dziadek dzieci zadzwonił do ich ich matki i powiedział, że chłopiec jest chory, ale – ustalili śledczy – ani on, ani tym bardziej 25-latka nie uznali za stosowne skonsultować się z lekarzami. W końcu 27 czerwca dziadek znalazł sześciolatka nieprzytomnego i zadzwonił na policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, dziecko nie żyło.

W środę Ashley Marks trafiła do aresztu. Sąd odmówił wyznaczenia kaucji za jej zwolnienie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej