RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morderstwo pensjonariusza w noclegowni. Przełom po 10 latach

Chodzi o zbrodnię z kwietnia 2011 roku (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Chodzi o zbrodnię z kwietnia 2011 roku (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 60-letniego mieszkańca Suwałk, ówczesnego pensjonariusza jednej z miejscowych noclegowni, do którego doszło 10 lat temu. Wcześniej sprawa była umorzona, podjęli ją i ponownie przeanalizowali dowody funkcjonariusze z tzw. Archiwum X.

Morderstwo matki sześciorga dzieci na Kaszubach. Po 16 latach rozwiązali sprawę

Śledczy aresztowali podejrzanego o zabójstwo 47-letniej Urszuli B., której ciało znaleziono w lipcu 2004 r. w lesie koło Stężycy na Kaszubach. To...

zobacz więcej

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, chodzi o zbrodnię z kwietnia 2011 r. Zaginął wówczas 60-letni pensjonariusz jednej z suwalskich noclegowni.

Trwające ponad 2,5 roku śledztwo zostało umorzone, bo nie udało się zebrać dowodów pozwalających wyjaśnić okoliczności tego zaginięcia.

W sierpniu 2020 r. do sprawy wrócili śledczy z zespołu zajmującego się sprawami przestępstw niewykrytych, działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, czyli Archiwum X.

Ponownie przeanalizowano wszystkie dowody, korzystano też z nowoczesnych metod badawczych. W ten sposób policjanci ustalili, że najprawdopodobniej doszło do zabójstwa, a później do ukrycia zwłok.

Zatrzymanie podejrzanych


Wytypowano potencjalnych sprawców, którzy zostali zatrzymani i – po postawieniu zarzutów zabójstwa i znieważenia zwłok – tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani, to 43-letni obecnie suwalczanin i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego; grozi im nawet dożywocie.

Przeczytaj też: „Udławienie piaskiem w czasie wleczenia”. Akt oskarżenia ws. zabójstwa Zyty Michalskiej

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Dla dobra sprawy nie ujawnia ona na razie okoliczności zbrodni, również tego, czy podejrzani przyznali się i złożyli wyjaśnienia ani czy udało się odnaleźć miejsce ukrycia zwłok.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej