RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje kolejny z aktorów „Świata według Kiepskich” Mikołaj Müller

W środę odbył się pogrzeb Mikołaja Müllera (fot. arch.PAP/Andrzej Rybczyński)
W środę odbył się pogrzeb Mikołaja Müllera (fot. arch.PAP/Andrzej Rybczyński)

Najnowsze

Popularne

Kolejna strata w obsadzie „Świata według Kiepskich”. W wieku 77 lat zmarł aktor, śpiewak i akompaniator Mikołaj Müller. Swoją karierę związał z teatrem. W środę odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Nie żyje Aleksandra Koncewicz, aktorka znana m.in. z „Plebanii” i „07 zgłoś się”

W wieku 90 lat zmarła Aleksandra Koncewicz, wybitna aktorka teatralna – informuje rp.pl. Była gwiazdą poznańskich scen, ale popularność przyniosły...

zobacz więcej

Przez lata Müller występował na deskach teatralnych: Teatru Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu, Teatru Polskiego w Szczecinie, a także tamtejszą Filharmonią oraz Teatrem Muzycznym. W latach 80. występował też w Niemczech.

Kim był Mikołaj Müller?


Pojawił się w licznych produkcjach, m.in. „Plebanii”, „Naznaczonym”, „Tylko miłość”. Widzowie mogą go pamiętać także z jednego z sylwestrowych odcinków serialu „Świat według Kiepskich”, w którym wcielił się w majora Rybę.

Wiadomość o śmierci artysty przekazał jego znajomy. Aktor odszedł 19 marca 2021 roku, pogrzeb odbył się w środę 31 marca.

„Na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Müllera. Kondukt nie był zbyt liczny, ale myślę, że miły sercu Mikołaja, w pełni oddawał to, czemu poświęcał się z pasją – w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule” – czytamy we wpisie Leszka Kasprzaka na Facebooku.

Jak podkreśla, Müller z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą, czego efektem był założony w 1994 r. w Karczewie Zespół Gębule.

To kolejna w ostatnich miesiącach śmierć aktora związanego ze „Światem według Kiepskich”. Rok temu pożegnaliśmy Dariusza Gnatowskiego, a kilka miesięcy temu także Ryszarda Kotysa. W lutym zmarł z kolei aktor Stanisław Wolski.

Zobacz także: Nie żyje Andrzej Kowalczyk, aktor znany m.in. z „Barw szczęścia” i „Świętej wojny”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej