RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Do aplikacji Mapy Google wraca ważna funkcja

Funkcja została usunięta na początku 2019 roku (fot. I.Golovniov/SOPA/LightRocketGetty Images)
Funkcja została usunięta na początku 2019 roku (fot. I.Golovniov/SOPA/LightRocketGetty Images)

Użytkownicy Androida w końcu odzyskają narzędzie, które przez wieki było podstawą nawigacji. Google potwierdziło, że do aplikacji Mapy wraca usunięty w poprzednich aktualizacjach kompas.

Pierwszy w historii tweet sprzedany za ogromną kwotę

Trzy miesiące po tym, jak prezes Twittera Jack Dorsey wystawił na sprzedaż pierwszy opublikowany na tej platformie wpis, wreszcie znalazł się...

zobacz więcej

Kompas został usunięty z aplikacji dla Androida na początku 2019 roku. Powrót funkcji zapowiedział menedżer społeczności Google na stronie wsparcia producenta.

Zgodnie z ogłoszeniem, kompas pojawi się w aktualizacji Map Google w wersji 10.62, która jest obecnie wdrażana na całym świecie. Kompas nigdy nie zniknął z wersji Map Google na iOS, więc użytkownicy iPhone'a mogą go używać tak, jak zawsze.

Zaledwie kilka dni temu Google ogłosił wiele nowych funkcji, które pojawią się w Mapach Google w 2021 roku, a wiele z nich opiera się na sztucznej inteligencji.

Do końca roku Mapy będą mogły np. pokazywać jakość powietrza i prognozy pogody w miejscu docelowym, oferować podgląd na żywo w niektórych miejscach zamkniętych, takich jak centra handlowe i stacje tranzytowe, a nawet oferować trasy przyjazne dla środowiska, które zużywają mniej paliwa.

Przeczytaj też: Google śledzi internautów także w trybie „incognito”. Jest pozew

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej