RAPORT

Pogarda

Tusk atakuje premiera i partnerów z UE. MSZ: „Za jego rządów prima aprilis trwał cały rok”

Były premier Donald Tusk (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Były premier Donald Tusk (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Morawiecki z Orbanem i Salvinim organizuje proputinowski blok polityczny” – tymi słowami były premier Donald Tusk skomentował spotkanie premierów Polski i Węgier oraz byłego premiera Włoch w Budapeszcie. – Donald Tusk stracił nie tylko mandat, ale i umiejętność poważnej rozmowy o poważnych sprawach – ocenił w rozmowie z portalem tvp.info wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Nowa siła w Europie? Premier Morawiecki po spotkanu z Viktorem Orbanem i Matteo Salvinim

Potrzebny jest renesans Europy i jej wartości; Europa nie może być dyktatem silniejszych – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z...

zobacz więcej

Mateusz Morawiecki, Viktor Orban i Matteo Salvini spotkali się w stolicy Węgier, by – jak mówił polski premier – zaproponować kontrofertę „siłom, które odcinają się od wspólnego dorobku tradycji Europy, szacunku do rodziny, suwerennego państwa, godności człowieka, szacunku dla prawdy, prawa narodów do samostanowienia”. 


-> Przeczytaj także: Nowa siła europejska? Konferencja po spotkaniu premiera Morawieckiego z Orbanem i Salvinim

Rozmawiano także o sprawach międzynarodowych, m.in. o współpracy transatlantyckiej. Ale według Tuska cel spotkania był inny.
Donald Tusk stracił nie tylko mandat, ale i umiejętność poważnej rozmowy o poważnych sprawach. Może dlatego, że za jego rządów prima aprilis trwał cały rok. Ten czas szczęśliwie minął, ale były premier jak widać postanowił 1 kwietnia o sobie przypomnieć – ocenił rozmawiając z naszym portalem wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Dziennikarz TVP Cezary Gmyz jako komentarz wstawił kilka znanych zdjęć.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej