RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Irakijczyk skazany. Zabił i poćwiartował poznaną w nocy kobietę

Azam Mangori planował zbrodnię o dłuższego czasu (fot.TT/Devon & Cornwall Police)
Azam Mangori planował zbrodnię o dłuższego czasu (fot.TT/Devon & Cornwall Police)

Przerażająca zbrodnia w Exeter. 24-letni Irakijczyk Azam Mangori został uznany za winnego zabójstwa i poćwiartowania 32-letniej Lorraine Cox. Do tragicznych wydarzeń doszło we wrześniu ubiegłego roku w mieszkaniu skazanego.

„Rzeźnik z Polski” skazany za gwałt i morderstwo. To jeszcze nie koniec sprawy

To może nie być koniec głośnej sprawy „rzeźnika z Polski”. Paweł R. w lutym tego roku został skazany przez brytyjski sąd za gwałt i morderstwo...

zobacz więcej

Śledczy ustalili, że kobieta spędziła noc w towarzystwie znajomych w pubie. Postanowiła samotnie wrócić do domu pieszo, zatrzymując się wcześniej w jednym z fast foodów serwujących kebaby.

Wtedy miał ją zaczepić Irakijczyk, który zaproponował spędzenie nocy w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w pobliżu restauracji. Kilkadziesiąt minut później 32-latka została uduszona. Mężczyzna poćwiartował jej ciało.

Po zamordowaniu użył jej karty SIM, wysyłając do rodziny wiadomości, że ma się dobrze i spędza czas z przyjaciółmi. „Cześć tato, przepraszam, że się nie odzywałam. Jestem u znajomych w Plymouth. Niedługo zmieniam numer telefonu. Wkrótce się odezwę”.

Po kilku dniach zaniepokojeni rodzice poinformowali policję.

– Azam Mangori trzymał zwłoki ofiary w mieszkaniu przez siedem dni. W tym czasie próbował włamać się na jej konta bankowe. Następnie kupił worki na śmieci i sukcesywnie pozbywał się ciała – poinformował prokurator.

Młoda Polka zamordowana na Wyspach. „Była jak promyk słońca”

Brytyjska policja aresztowała 20-letniego Amadeusza S. i oskarżyła o zamordowanie młodej Polki. Do zbrodni doszło w mieście Hull. Ciało 30-letniej...

zobacz więcej

W jednym z pobliskich lasów znaleziona została głowa kobiety. W ustach był fragmenty t-shirtu, który miał posłużyć do uduszenia ofiary.

Śledczy ustalili także, że mężczyzna od dawna planował zbrodnię, szukając wcześniej w internecie informacji, gdzie najlepiej wykopać grób i w jaki sposób poćwiartować ciało. – W nocy pierwszego września szukał ofiary. Niestety na jego drodze pojawiła się bezbronna Lorraine – dodał prokurator.

Mężczyzna nie przyznał się do morderstwa. Stwierdził, że kobieta była odurzona alkoholem i narkotykami. Zostawił ją samą w pokoju, a gdy do niego wrócił, dziewczyna już nie żyła. Poćwiartowanie zwłok tłumaczył strachem, przyznając się zarazem do jednego z zarzutów „o uniemożliwieniu przeprowadzenia pochówku”.

Irakijczyk został uznany za winnego morderstwa i poćwiartowania kobiety. Nie ogłoszono jeszcze, ile lat spędzi za kratkami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej