RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dostawa w 15 dni. Poczta Polska podpisała umowę z Chińczykami

Poczta Polska jest jedynym dostawcą w kanale door–to–door dla usługi AliExpress (fot. Shutterstock)
Poczta Polska jest jedynym dostawcą w kanale door–to–door dla usługi AliExpress (fot. Shutterstock)

Poczta Polska zawarła dwuletnią umowę z Cainiao Network, dostawcą ponad 90 proc. zamówień z AliExpress do Polski i na świecie.

Polskie firmy chcą razem podbijać kosmos. Przedstawiły plan

SatRevolution S. A. oraz easyCALL.pl S.A. podpisały list intencyjny, w którym ustalają warunki stworzenia nowej „kosmicznej” grupy kapitałowej. Jej...

zobacz więcej

Jak podała spółka, dzięki porozumieniu polscy klienci zamawiający towary z Chin będą mogli otrzymać paczkę po 15 dniach od złożenia zamówienia na globalnej platformie sprzedażowej, a pod drzwi po dwóch dniach od momentu pojawienia się jej na terenie naszego kraju.

Zdaniem prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota, jednym z filarów nowej strategii spółki jest zwiększenie udziału w rynku KEP, zwłaszcza w rynku transgranicznym.

„Zgodnie z przyjętymi założeniami, naszym celem do 2024 r. jest podwojenie przychodów spółki z przesyłek kurierskich, uwzględniając zwłaszcza sektor e–commerce. Rozwój współpracy z kluczowymi partnerami na tym rynku, takimi jak platforma AliExpress czy Cainiao Network, to jedno z najważniejszych działań realizowanych przez Pocztę Polską w tym obszarze działalności biznesowej” – wskazał.

Poczta Polska jest jedynym dostawcą w kanale door–to–door dla usługi AliExpress.

PP jest największym operatorem na rodzimym rynku – zatrudnia blisko 80 tys. pracowników, jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Zobacz także: Pół miliona euro kary dla Booking.com za późne zgłoszenie wycieku danych klientów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej