RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Błąd w systemie rejestracji szczepień. Dworczyk wyjaśnia, co z zapisanymi 40-latkami

Najnowsze

Popularne

Rząd uruchomił zapisy na szczepienia dla osób powyżej 40. roku życia. – Niestety, przez usterkę w systemie część z tych osób w wieku czterdziestu kilku, pięćdziesięciu kilku lat zapisała się jeszcze na terminy kwietniowe. W związku z tym na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację osób między 40. a 59. rokiem życia – powiedział na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk.

Kiedy szczyt zakażeń? Niedzielski o trzech najbardziej zagrożonych województwach

Jeśli chodzi o obłożenie łóżek, to zdecydowanie najgorsze przed nami – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. W TVN24 wyjaśnił, że szczyt zakażeń...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– W ostatnich dwóch dniach spadła nieco dynamika zapisów osób powyżej 60 roku życia na szczepienia, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić ten system, dzięki któremu osoby między 40. a 59. rokiem życia, które wcześniej zarejestrowały się przez formularz, będą mogły zapisać się na konkretny termin – powiedział Dworczyk na briefingu prasowym. Jak dodał, „te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja”.

– Niestety przez to, że nastąpiła jakaś usterka w systemie, którą w tej chwili weryfikujemy i będziemy ją naprawiać, część z tych osób w wieku lat czterdziestu kilku, pięćdziesięciu kilku zapisała się na terminy jeszcze kwietniowie, więc na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy między 40. a 59. rokiem życia, które wcześniej były zapisane za pośrednictwem formularza, i po usunięciu tej usterki odblokujemy i do każdej takiej osoby będzie dzwonił automat bądź konsultant proponując konkretny termin szczepienia w drugiej połowie maja – poinformował szef KPRM.

Minister apelował do punktów szczepień, by osoby powyżej 60. roku życia zapisane na terminy majowe, przepisywać na wcześniejsze terminy.

– Cały czas mogą się rejestrować wszystkie osoby powyżej 60. roku życia. Ostatnio tych zgłoszeń było dużo mniej, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie osoby czterdziestokilkuletnie czy pięćdziesięciokilkuletnie będą szczepione przed seniorami powyżej 70. czy przed osobami powyżej 60. roku życia – powiedział w czwartek Dworczyk.

Zobacz także: Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej