RAPORT

Wojna na Ukrainie

Młoda Polka zamordowana na Wyspach. „Była jak promyk słońca”

Klaudia od lat mieszkała w Wielkiej Brytanii (fot. Dinendra Haria/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; Facebook)
Klaudia od lat mieszkała w Wielkiej Brytanii (fot. Dinendra Haria/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; Facebook)

Brytyjska policja aresztowała 20-letniego Amadeusza S. i oskarżyła o zamordowanie młodej Polki. Do zbrodni doszło w mieście Hull. Ciało 30-letniej Klaudii znaleziono w sobotę nad ranem. Jak wynika z informacji BBC, podejrzany mężczyzna od pewnego czasu mieszkał razem z ofiarą.

Polka i jej sześcioletni syn zamordowani w Niemczech

W niemieckim mieście Cloppenburg doszło do zabójstwa 27-letniej Polki Anny i jej sześcioletniego synka Alexa. Ofiary miały rany kłute, zadane...

zobacz więcej

Zwłoki Polki znaleziono 27 marca około godz. 6 przy Lambert Street w Hull. 30-latka w Wielkiej Brytanii mieszkała już od wielu lat.

Klaudia z Polski zamordowana w Hull


– Klaudia była bardzo dobrą osobą, była jak promyk słońca; pełna życia – chciała kochać i być kochaną. Była piękna jak modelka – wspomina ofiarę jej przyjaciel w rozmowie z Hull Daily Mail. Mężczyzna dodaje, że Polka zawsze się uśmiechała, „nawet gdy w pracy nie układało się dobrze, śmiała się z tego i nas rozśmieszała”.

Na ciele ofiary śledczy odkryli liczne obrażenia. Już w niedzielę policja zatrzymała podejrzanego o zbrodnię. To 20-letni Amadeusz S., który mieszkał z Polką.

Po przesłuchaniu mężczyzna został oskarżony o zabójstwo i trafił do aresztu. Na razie nic niewiadomo o motywach ani o szczegółach zbrodni. Rozprawa przygotowawcza rozpocznie się 16 lipca, a proces ma ruszyć 1 listopada.

Zobacz także: Nie żyje polski zawodnik MMA. Ciało w mieszkaniu w Anglii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej