RAPORT

Pogarda

Prezes PiS o gender i LGBT: Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci

Najnowsze

Popularne

Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci; my to gwarantujemy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o „zagrożenie narzucenia Polsce ideologii gender i LGBT”. Wypowiedź prezesa PiS ukazała się na portalu niezależna.pl.

„Za mówienie prawdy o państwowej przemocy wobec dzieci” – areszt dla kanadyjskiego ojca

Mieszkaniec Kanady trafił do aresztu po tym, jak nie zastosował się do sądowego zakazu wypowiadania się publicznie na temat zmiany płci...

zobacz więcej

Jak podaje niezalezna.pl, na portalu społecznościowym Albicla.com odbyło się wirtualne spotkanie Klubów „Gazety Polskiej”. Gościem wydarzenia był wicepremier i prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który został zapytany m.in. o „zagrożenie narzucenia Polsce ideologii gender i LGBT”.

„Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci. (...) Jeżeli chcemy żyć w takim społeczeństwie, które odwołuje się do rzeczy oczywistych, trzeba wspierać naszą formację. My to gwarantujemy” – oświadczył Kaczyński, odnosząc się do oczekiwań tych, którzy – jak powiedział – chcą żyć w świecie normalnym, w świecie, w którym kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną, i nikt nie mówi o kobiecie jako o „osobie z macicą”.

„Będziemy bardzo zaciekle i twardo bronić. Nigdzie w traktatach europejskich nie ma niczego takiego, co by nas miało skłaniać, czy zmuszać, żebyśmy przyjmowali te reguły, które rzeczywiście dzisiaj na świecie zaczynają dominować i są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i ograniczają radykalnie wolność, i to wolność ogromnej ilości ludzi, którzy są terroryzowani, żeby przyjąć tego rodzaju ideologię. Nie mamy zamiaru tego robić” – mówił.

Czytaj także: Krasnodębski o rezolucji ws. LGBTIQ: Zawiera wiele błędnych informacji

Czy mężczyźni mogą menstruować, a Dzień Kobiet to transfobia? Afera na lewicy

Aferę na lewicy wywołały słowa działaczki, którą część tamtego środowiska uznała za transfobkę. Wszystko dlatego, że kobietę nazwała kobietą, a nie...

zobacz więcej

„Te wszystkie szaleństwa, bo to są szaleństwa, dzieją się w świecie, w którym istnieją twarde i jednocześnie silne – dzisiaj także w sensie gospodarczym i militarnie także – państwa, czy całe cywilizacje, które osłabienie, bo to oczywiście bardzo osłabia Zachód, wykorzystają” – ocenił polityk.

„To, że inni nam próbują narzucić rozwiązania, na które my się nie chcemy zgodzić, to nie jeden raz w historii tak bywało, w ostatecznym rachunku, czasem po ciężkiej walce, i bardzo długiej, ale żeśmy wygrywali. Ale wierzę, że w pewnym momencie, także na Zachodzie nastąpi otrzeźwienie. Są tam też siły, które są przeciwne, ale które są dzisiaj zastraszone i są ciche, ale one są w dalszym ciągu bardzo liczne i potężne” – dodał Kaczyński.

Czytaj także: Mieszkanie interwencyjne dla LGBT+ w Poznaniu 

Rezolucja LGBTIQ. Prof. Legutko: Teraz przychodzą nowi bolszewicy

Teraz przychodzą nowi bolszewicy i mówią, że nie ma kobiet i mężczyzn. Indoktrynują dzieci, żeby nie dziwiły się, że jest kilku tatusiów czy kilka...

zobacz więcej

Lider PiS odnosząc się do problemu przemocy w Polsce powiedział: „Naprawdę w Polsce, i tradycja, ale także dziś obowiązujące rozwiązania prawne, chroniące kobiety, np. przed przemocą domową - bo to jest problem, i ja tego w żadnym wypadku nie kwestionuję - one są dużo dalej idące, niż w większości państw europejskich”.

„Tutaj chodzi tylko o to, żeby były naprawdę egzekwowane choćby przez te sądy, które z jednej strony są takie niesłychanie postępowe, ale jeżeli chodzi o te sprawy (przemocy domowej) wyroki są skandalicznie wręcz łagodne. To dotyczy np. też pedofilii, gdzie te wyroki są skandalicznie łagodne. Bardzo często gwałtów. We wszystkich tych sprawach trzeba działać bardzo zdecydowanie, bardzo ostro. Twardo przestrzegać reguł” – ocenił prezes PiS.

Czytaj także: Francuski polityk o ofensywie ideologicznej UE: Tak wyglądał upadek Bizancjum

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej