RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Śmierć mózgu u 12-latka przez wyzwanie na TikToku

Nieprzytomnego chłopca znalazł na podłodze jego brat (fot. Shutterstock)
Nieprzytomnego chłopca znalazł na podłodze jego brat (fot. Shutterstock)

12-letni Joshua Haileyesus z amerykańskiego Kolorado wziął udział w wyzwaniu „Blackout Challenge” na TikToku, które polega na podduszaniu się aż do momentu utraty świadomości. Doprowadziło to do śmierci mózgu chłopca. Stan 12-latka jest krytyczny.

Śmierć na Tik Toku i „cytrynowy challenge”. Pedagog mówi o szaleńcach w sieci [WIDEO]

Całe Włochy żyją tragiczną śmiercią 10-latki, która zmarła w trakcie wykonywania tzw. „black out challenge” na Tik Toku. O niebezpieczeństwach...

zobacz więcej

Brat bliźniak Joshuy znalazł go nieprzytomnego w łazience 22 marca. Jak donosi FOX News, chłopiec najprawdopodobniej użył w celu realizacji wyzwania sznurowadła.

Brat próbował reanimować ofiarę do czasu przybycia sąsiadów i karetki pogotowia. Chłopiec trafił w ciężkim stanie do szpitala dziecięcego w Kolorado. Lekarze dają mu niewielkie szanse na przeżycie.

Rodzice 12-latka ostrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie mogą stwarzać platformy społecznościowe z powodu popularności podobnych „wyzwań”.

Dzieci trzeba uczyć, udzielać im porad, ponieważ to poważna sprawa. To wcale nie są żarty – powiedział ojciec chłopca w rozmowie z The Denver Channel. Bliscy 12-latka nie tracą nadziei, że Joshuę uda się uratować.

źródło:
Zobacz więcej