RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koledzy ostro bronią Nitrasa. Zapewniają, że jest czysty jak łza

Poseł PO Sławomir Nitras uważany jest w Sejmie za parlamentarzystę wywołującego najwięcej spięć – w tym nawet fizycznych awantur. Wszystko wskazuje na to, że miarka się przebrała, bo Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić mu zarzuty. „Przez lata obcinali mu pensję, a teraz chcą z niego zrobić przestępcę” – ocenił jednak poseł PO Grzegorz Schetyna. Z kolei szef Platformy Borys Budka zaznaczył, że Nitras nie powinien zrzekać się immunitetu.

Cenckiewicz skazany za mem o Nitrasie. Historyk komentuje decyzję sądu

Sąd w Szczecinie prawomocnym wyrokiem skazał Sławomira Cenckiewicza za udostępniony w sieci mem o pośle Platformy Obywatelskiej Sławomirze...

zobacz więcej

Prokuratura chce postawić Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła. Do Marszałek Sejmu trafił już wniosek o uchylenie Nitrasowi immunitetu.

Polityk Platformy Obywatelskiej przekonuje w opublikowanym na Twitterze nagraniu, że „ma do czynienia z sytuacją, w której sitwa, klika, regularni przestępcy, którzy siedzą w Prokuraturze Krajowej i Ministerstwie Sprawiedliwości, nękają uczciwych, porządnych ludzi”. – Ja jestem jednym z nich – przekonuje. Zaznacza, że jest oburzony, bo ma miejsce „śmiertelne zagrożenie dla polskiej demokracji”.

W obronie kolegi z Platformy Obywatelskiej stanął teraz m.in. Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że cała sprawa to „polityczny teatr prokuratury Zbigniewa Ziobry”. Wskazał, że najpierw przez lata Nitrasowi obcinano pensję, a „teraz jeszcze chce się z niego zrobić przestępcę”.

Zobacz także -> Prokuratura chce postawić zarzuty Nitrasowi. Wniosek o uchylenie immunitetu

Z kolei Borys Budka dodał, że „nikt nie powinien się zrzekać immunitetu, dopóki nie ma gwarancji, że prokuratura działa w sposób niezależny”.

– Nikt chyba nie wierzy w to, że prokuratura nie działa w takich sprawach na polecenie swoich partyjnych zwierzchników – powiedział lider PO. – Jak PiS-owska prokuratura występuje z wnioskiem o uchylenie immunitetu posła opozycji, pokazuje, jak wielkie problemy ma PiS – ocenił.

Przepychanki i szarpaniny Sławomira Nitrasa

Weszli na kościół, rozrzucili race. „Lewackie bojówki rozochocone Strajkami Kobiet”

Przed kościołem Najświętszego Zbawiciela w Warszawie wybuchły petardy, a na rusztowaniu świątyni powieszono baner z wulgarnym napisem. –...

zobacz więcej

Z nazwiskiem posła Nitrasa wiązanych jest jednak kilka awantur. W 2016 roku Ryszard Terlecki informował, że jest nagranie, na którym widać, jak  Nitras przeszukuje rzeczy pozostawione na sali sejmowej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Innym razem poseł PO – jeszcze przed wyborami –  przekonywał, że głosowanie będzie fałszowane, dlatego namawiał wojsko do buntu.

Nitras nie wzbraniał się również od naruszania nietykalności innych osób – jak choćby w czasie kampanii wyborczej,  gdy zaatakował wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę, złapał go w pasie i nie chciał puścić.

Zobacz także -> „Wyborcza” opisała rzekomą aferę. Pomylili wiceminister z posłanką opozycji?

Mężczyźnie zagłuszającemu wypowiedź Rafała Trzaskowskiego  wyrwał z kolei wuwuzelę.

„Wybuch agresji” Nitrasa

Kontrowersje ws. wyroku Durczoka. „To ewidentne lekceważenie sądu”

Za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji Kamil Durczok usłyszał wyrok jedynie roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. – Nie tylko...

zobacz więcej

Poseł PO przemocy używał również w Sejmie – w październiku 2020 roku  zepchnął na sejmowe ławy posła PiS Wiesława Krajewskiego. Ten uchronił się przed upadkiem tylko dlatego, że w porę chwycił się oparcia ławy poselskiej.

„Atak Sławomira Nitrasa zarejestrował sejmowy monitoring. Przesłuchani w sprawie świadkowie zeznali, że do wybuchu agresji posła nie było żadnego powodu. Wskazywali na gwałtowność zachowania i celowe działanie parlamentarzysty” – wskazuje teraz prokuratura.

Zobacz także -> Agresywne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął posła PiS

Śledczy przypominają, że w październiku 2020 roku do Sejmu trafił już wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Nitrasa do odpowiedzialności karnej. Wniosek dotyczył naruszenia nietykalności cielesnej dwóch posłów i zmuszanie dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej.

źródło:
Zobacz więcej