RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jest pierwsza szczepionka przeciw COVID-19 dla zwierząt

CarniVacCov dla zwierząt  (fot. Shutterstock/PPK_studio)
CarniVacCov dla zwierząt  (fot. Shutterstock/PPK_studio)

W Rosji zarejestrowano pierwszą szczepionkę przeciw COVID-19 dla zwierząt, CarniVacCov – poinformowała Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor). Szczepionka jest przeznaczona dla zwierząt futerkowych, psów i kotów.

Koronawirus w fermie norek. Główny Lekarz Weterynarii: Trwa utylizacja stada

Do jutra powinna zakończyć się utylizacja stada norek, w którym wykryto koronawirusa – poinformował Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka. Wirus...

zobacz więcej

– Tto pierwszy i jedyny na świecie preparat profilaktyczny przeciwko COVID-19 dla zwierząt – powiedział wiceszef Rossielchoznadzoru Konstantin Sawienkow. Masowa produkcja szczepionki może ruszyć w kwietniu.

Państwowa telewizja informacyjna Rossija 24 podała, że u szczepionych zwierząt pojawiły się przeciwciała; trwa ocena, jak długo utrzymuje się odporność.

Testowana na kotach, psach i norkach


   Szczepionka dla zwierząt opracowana została przez podlegający Rossielchoznadzorowi Centralny Ośrodek Ochrony Zdrowia Zwierząt. Na początku listopada 2020 r. ten ośrodek badawczy zapowiadał, że badania kliniczne szczepionki na koronawirusa, prowadzone na zwierzętach, zostaną rozszerzone także na norki. Wcześniej testom szczepionki poddawano psy i koty.

Zobacz także:  Epidemiolog przestrzega: Norki są bardzo podatne na SARS-CoV2    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej