RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dziś zdecydowanie więcej zakażeń. „Polska podzielona na dwie strefy”

Dziś będzie zdecydowanie więcej przypadków zakażeń koronawirusem niż w ostatnich dniach – powiedział w TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk stwierdził, że jedno województwo, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, „szczególnie przoduje”.

Koronawirus na Mazowszu. Raport 31 marca. Ile wolnych respiratorów?

Ponad 3,5 tys. zakażeń, najwięcej w Polsce, potwierdzono poprzedniej doby na Mazowszu – to o ponad 400 więcej niż tydzień temu. W mazowieckich...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Kraska był gościem „Kwadransu Politycznego” TVP1. Pytany, czy dziś w raporcie Ministerstwa Zdrowia padnie rekord zakażeń oznajmił, że środa i czwartek to dni, w których tych nowych przypadków jest najwięcej. Przyznał, że dziś będzie podobnie; „zdecydowanie więcej niż w poprzednich dniach”.

Wiceminister zdrowia przyznał też, że szczególnie w tym względzie przoduje jedno województwo – śląskie, „gdzie tych nowych zakażeń codziennie przybywa”.

– Patrzymy na nie z wielką troską, dziś jedzie tam minister Adam Niedzielski, by porozmawiać z wojewodą. Będzie zwołany sztab kryzysowy, sytuacja jest pod kontrolą, ale jest bardzo poważna – wskazał.

We wtorek poinformowano o 20 870 przypadkach koronawirusa w Polsce. Z tego na Śląsku było 2812.

Kraska mówił też, że Polska podzieliła się na dwie strefy – północna i wschodnia, gdzie zakażeń jest mniej i zachód i południe, gdzie jest ich więcej.

– Województwo śląskie jest niewielkie, ale bardzo zurbanizowane, tam kontakt międzyludzki jest bardzo ścisły, myślę, że to główny powód, dlaczego jest tam tyle zakażeń – powiedział.

Pytany, czy obostrzenia, które obowiązują do 9 kwietnia, zostaną przedłużone odparł, że „na pewno takiego wariantu nie możemy wykluczyć”. – Obserwujemy tę sytuację, na pewno decyzja zostanie podjęta po świętach – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej