ATP Miami: Popis Hurkacza! Polak w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz świetnie radzi sobie na Florydzie (fot. Matthew Stockton/Getty Images)

Najpierw nieoczekiwanie wyeliminował Denisa Shapovalova, teraz poradził sobie z innym Kanadyjczykiem – Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Milosa Raonicia i zagra w ćwierćfinale turnieju ATP w Miami.

Tym razem się nie powiodło. Iga Świątek odpadła z WTA w Miami

Rozstawiona z „15” Iga Świątek na trzeciej rundzie zakończyła udział w singlowej rywalizacji w turnieju rangi WTA 1000 na kortach twardych w Miami....

Hurkacz zajmuje w rankingu ATP 37. miejsce, Raonić jest 19. Pomimo tego Polak nie musiał obawiać się bardziej utytułowanego Kanadyjczyka – panowie mierzyli się dotąd trzykrotnie i aż dwa razy lepszy był Polak. Czemu teraz miałoby być inaczej? – zastanawiał się przed spotkaniem nasz tenisista.

Pierwszą partię Polak przegrał do 4, choć mógł i powinien był wygrać. Nie wykorzystał jednak żadnej z pięciu szans na przełamanie, samemu oddając jednego z pierwszych gemów.

W drugiej partii pilnował się mocniej, przy stanie 2:1 miał nawet dwie piłki, by wyjść na prowadzenie, ale co nie udało mu się wtedy, udało się kilka minut później: wygrał gema serwisowego Raonicia „na czysto”, prowadził 5:2, a seta wygrał ostatecznie do 3.

Decydująca partia

Decydująca, ostatnia partia była jednocześnie zdecydowanie najbardziej emocjonującą. Tylko jeden break point (w pierwszym gemie, dla Hurkacza), poza tym solidny serwis z obu stron i... czekanie na tie-break. W tym więcej zimnej krwi zachował Polak, który szybko uzyskał przewagę, prowadził nawet 6:1 i choć zmarnował trzy piłki meczowe, za czwartą udało się wygrać.
Przed najlepszym polskim tenisistą najtrudniejsze z zadań: starcie ze świetnie dysponowanym Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Panowie grali dotąd siedmiokrotnie, Hurkacz wygrał tylko raz, na twardych kortach w Kanadzie. Warto zwrócić uwagę, że niemal każde spotkanie (z wyjątkiem jednego) było trzysetową batalią.