RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wreszcie dobre wieści. Krychowiak zagra na Wembley?

Krychowiak wśród najlepszych w starciach z Węgrami i Andorą (fot. PAP/Leszek Szymański)
Krychowiak wśród najlepszych w starciach z Węgrami i Andorą (fot. PAP/Leszek Szymański)

Nie będzie Roberta Lewandowskiego, zabraknie Kamila Piątkowskiego, w kadrze na mecz z Anglią będzie natomiast Grzegorz Krychowiak. O pozytywnej decyzji UEFA w sprawie reprezentanta Polski poinformował na Twitterze Tomasz Włodarczyk.

Czarny scenariusz. Długa przerwa Lewandowskiego

Robert Lewandowski na długo zapamięta starcie z Andorą. Po jednym z pojedynków z obrońcami, kapitan reprezentacji Polski doznał urazu kolana....

zobacz więcej

To nie jest dobry czas dla reprezentacji Polski. Po remisie z Węgrami (3:3) i nie najlepszej postawie w starciu z Andorą (3:0), na Wembley jedziemy – delikatnie rzecz ujmując – niekoniecznie w roli faworytów. Wielu kibiców i ekspertów powtarza, że ugranie choćby punktu z dobrze dysponowanymi Anglikami zakrawa o cud.

Kłopot tym większy, że w Londynie będziemy musieli radzić sobie bez dwóch kluczowych zawodników: Mateusza Klicha, który z powodu koronawirusa nawet nie wyjechał na zgrupowanie oraz Roberta Lewandowskiego, którego uraz kolana na około miesiąc wyklucza z gry w piłkę.

Złych wiadomości było więcej: pozytywne wyniki przetrzebiły kadrę jeszcze bardziej, a kolejnymi „ofiarami” koronawirusa stali się dwaj gracze, którzy od pierwszej minuty rywalizowali z Andorą – obrońca Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) i pomocnik Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa). Sytuacja tego drugiego była o tyle dziwna, że przechodził zakażenie całkiem niedawno i należał do grona „ozdrowieńców”. Test więc powtórzono, licząc na to, że ew. wynik negatywny pomoże mu zdobyć bilet do Anglii.

„Udało się. Jest zgoda od UEFA i zwolnienie od Anglików z kwarantanny. Grzegorz Krychowiak wyjechał już na lotnisko i dołączy do drużyny w nocy. Będzie w kadrze meczowej” – napisał na Twitterze Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Krychowiak był jednym z niewielu jasnych punktów zespołu w dwóch pierwszych meczach eliminacji MŚ. Czy znajdzie miejsce w składzie Paulo Sosuy? Wszystko wskazuje na to, że tak.

źródło:
Zobacz więcej