RAPORT

Pogarda

Zmarł były prezes polskiego związku sportowego. Miał 67 lat

Wojciech Waldowski miał 67 lat (fot. arch.PAP/B.Zborowski)
Wojciech Waldowski miał 67 lat (fot. arch.PAP/B.Zborowski)

Najnowsze

Popularne

W wieku 67 lat we wtorek zmarł Wojciech Waldowski, były prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i wielokrotny drużynowy mistrz kraju w barwach AZS Gliwice – poinformował PZTS na stronie internetowej.

Czy Grzegorz Krychowiak zagra z Anglią? Jest wynik powtórnego testu

Grzegorz Krychowiak otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnik ma wsiąść w najbliższy samolot do Londynu i dołączyć do reprezentacji...

zobacz więcej

Pochodzący z Wrocławia, a od wielu lat związany ze Śląskiem Waldowski był zawodnikiem grającym w ekstraklasie w AZS Gliwice – dołączył do zespołu po studiach na Politechnice Śląskiej, a później trenerem tego klubu (1985–1994). Był w kadrze narodowej juniorów. Z tenisem stołowym związany niemal całe życie, dwukrotnie pełnił funkcję szefa PZTS.

Pod koniec lat 70. zdobywał mistrzostwo Polski w składzie razem ze Stefanem Dryszelem, Witoldem Woźnicą i Markiem Skibińskim. Później nastąpiła era AZS Gdańsk, a śląski zespół odzyskał prymat po dekadzie. Waldowski był już trenerem, z kolei dalej w ekipie z Gliwic grał Dryszel, zaś obok niego: Piotr Molenda, Norbert Mnich i Mirosław Pierończyk.

Jeszcze w połowie marca Waldowski uczestniczył w Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach, gdzie zajął drugie miejsce w stawce 23 zawodników w kategorii 65–69 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej