RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy Grzegorz Krychowiak zagra z Anglią? Jest wynik powtórnego testu

Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak jednak nie jest zakażony koronawirusem  (fot. PAP/Leszek Szymański)
Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak jednak nie jest zakażony koronawirusem (fot. PAP/Leszek Szymański)

Grzegorz Krychowiak otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnik ma wsiąść w najbliższy samolot do Londynu i dołączyć do reprezentacji Polski. Piłkarz będzie do dyspozycji Paulo Sousy na jutrzejszy mecz z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata.

Reprezentacja przeszła testy. Kolejnych dwóch piłkarzy z koronawirusem

Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski są zakażeni koronawirusem – poinformował PZPN. Reprezentacja Polski w piłkę nożną przed środowym meczem z...

zobacz więcej

Reprezentacja Polski dziś rano odleciała do Londynu. W samolocie zabrakło jednak miejsca dla Krychowiaka, u którego test PCR potwierdził obecność koronawirusa. Budziło to sporo wątpliwości, bo piłkarz Lokomotiwu Moskwa już wcześniej przechodził infekcję.

Dlatego postanowiono powtórzyć badanie i skontaktować się z UEFA, czy w razie negatywnego wyniku, zawodnik będzie mógł dołączyć do drużyny. Europejska federacja zapaliła zielone światło dla ewentualnego przyjazdu piłkarza.

Dziś po południu PZPN poinformował, że test PCR nie potwierdził obecności wirusa. Zawodnik ma wsiąść w najbliższy samolot i dołączyć do przebywającej w Londynie reprezentacji.

To jedna z nielicznych pozytywnych informacji z obozu Biało-Czerwonych. W meczu z Andorą kontuzji kolana nabawił się Robert Lewandowski, a już przed grą z Węgrami okazało się, że COVID-19 wyeliminuje z udziału w marcowych spotkaniach Mateusza Klicha. Obecność wirusa stwierdzono także u Łukasza Skorupskiego i Kamila Piątkowskiego.

Anglia–Polska. Gdzie oglądać?


Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz online na TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji. Starcie skomentuje duet Dariusz Szpakowski oraz Andrzej Juskowiak. Początek spotkania jutro o godz. 20.45. Przedmeczowe studio rozpocznie się w TVP Sport już o godz. 18.30.

źródło:
Zobacz więcej