RAPORT

Pogarda

Wygląda jak UFO. Wiadomo, czym jest rosyjski pojazd latający

Wizualizacja nowego sterowca Aerosmena (fot. Aerosmena)
Wizualizacja nowego sterowca Aerosmena (fot. Aerosmena)

Najnowsze

Popularne

Pojazdy wyglądem przypominające statek UFO wkrótce mogą nie być niczym zaskakującym. Firma Aerosmena pracuje nad stworzeniem ogromnych statków powietrznych, które będą w stanie zabrać na pokład nawet 600 ton ładunku.

Naukowcy stworzyli warunki umożliwiające rozwój roślinności na Marsie

Warunki niezbędne do powstania małego ekosystemu, który umożliwi uprawę i rozwój roślinności na Marsie, stworzyło dwoje naukowców z Wydziału...

zobacz więcej

W 2024 r. na rynek takie „latające talerze”, zamierza wypuścić przedsiębiorstwo Airship Initiative Design Bureau Aerosmena (AIDBA), znane też jako Aerosmena.

Jak donosi serwis Interesting Engineering, projekt przewiduje, że załadunek i rozładunek towaru będzie możliwy z dowolnego miejsca. To oznacza, że nie ma potrzeby przystosowywania portów, dróg czy lotnisk do potrzeb sterowca.

– Transport towarów przy użyciu naszego sterowca odbywa się według prostego schematu „od drzwi do drzwi”, co pomoże obniżyć koszty logistyki i magazynowania – powiedział dyrektor generalny Aerosmena, Sergei V. Bendin w oświadczeniu przesłanym do Interesting Engineering.

Zobacz także: ​Pod powierzchnią Ziemi może być ukryty nieznany świat 

Jak dodał Bendin, koszt godziny lotu nie byłby wyższy niż w przypadku standardowego samolotu transportowego.

Zmiany klimatyczne a alergia. Niepojące ustalenia naukowców

Naukowcy mają złe wieści dla alergików i osób cierpiących na katar sienny. Zmiany klimatyczne mogą pogorszyć ich stan. Dane te są wynikiem...

zobacz więcej

Konstrukcja nie została wybrana przypadkowo.

Wykorzystanie kształtu przypominającego statek kosmiczny UFO ma przełożyć się na łatwiejsze manewrowanie sterowcem.

Sterowiec, który będzie w stanie unieść 600 ton ładunku, potrzebuje również ogromnej siły nośnej. Tę ma zapewnić 620 tys. metrów sześciennych helu i wnęka wypełniona powietrzem, podgrzanym do 200 st. przez wydech ośmiu silników helikoptera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej