RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Duda dementuje fake newsa „Super Expressu”. W tle obostrzenia

Prezydent apeluje: stop fake news (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Prezydent apeluje: stop fake news (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Opublikowane dziś w „SE” zdjęcia Agaty i moje z Krakowa, podpisane jako: „Z ostatniej chwili!” pochodzą sprzed kilku tygodni – informuje na Twitterze prezydent Andrzej Duda, dementując fake newsa dziennika. Jak zaznacza głowa państwa, od ostatniej soboty wszelkie „aktywności zewnętrzne” pary prezydenckiej zostały anulowane – zgodnie z nowymi obostrzeniami i apelami rządu, związanymi z epidemią koronawirusa.

Prezydent USA zaprosił Andrzeja Dudę na szczyt klimatyczny

Prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w kwietniu w wirtualnym szczycie przywódców największych światowych...

zobacz więcej

„Super Express” opublikował artykuł opisujący w sensacyjnym tonie zakup czajnika do nowego mieszkania Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. „Dzięki temu głowa państwa niczym angielska królowa będzie mogła zapraszać już gości na popołudniowe herbatki!” – czytamy w tekście.

Jak relacjonują dziennikarze, prezydenta „przyłapano w Krakowie, gdy korzystając z pięknej wiosennej pogody, udał się spacerkiem ze starego mieszkania do nowego apartamentu, w eleganckiej części miasta królów”, gdzie prócz pierwszej damy czekał na niego również architekt.

Rewelacje o tym, że informacja pochodzi „z ostatniej chwili” Andrzej Duda zdementował na Twitterze. Jak zaznaczył, „zdjęcia pochodzą sprzed kilku tygodni”, dodając przy tym hasztag: #stopfakenews. „Stosownie do apeli rządu o nieprzemieszczanie się, od ostatniej soboty wszelkie nasze aktywności zewnętrzne zostały anulowane” – podsumował prezydent.

Zobacz także: Obnażone kłamstwo posłów PO. Twierdzą, że to nie był fake news

W sobotę w całym kraju w życie weszły nowe obostrzenia epidemiczne; zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto wprowadzono też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej