RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy w tym roku odbędą się muzyczne festiwale? Są pierwsze decyzje

Nie wiadomo, czy w tym roku będziemy bawić się na muzycznych festiwalach (fot. F.Harrison/Getty Images/Coachella)
Nie wiadomo, czy w tym roku będziemy bawić się na muzycznych festiwalach (fot. F.Harrison/Getty Images/Coachella)

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Orange Warsaw Festival, Open'er Festival, OFF Festival czy Audioriver to największe muzyczne wydarzania lata. W poprzednim roku większość z nich nie doszła do skutku. Teraz także pojawiają się problemy z organizacją.

Raper T.I. nie zagra w „Ant-Manie”. W tle zarzuty o molestowanie

Clifford Joseph Harris Jr., znany pod swoim pseudonimem scenicznym T.I., w dwóch pierwszych częściach „Ant-Mana” wcielał się w drugoplanową rolę...

zobacz więcej

Głównym powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Na razie nie ma mowy o uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych i wciąż nie wiadomo, do kiedy potrwają obecne ograniczenia.

Kilka dni temu podano już informację o przełożeniu na 17 lipca 2022 roku koncertu niemieckiej grupy Rammstein, który miał się odbyć na PGE Narodowym.

OWF za rok


Dwudniowa impreza miała się odbyć 4 i 5 czerwca na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Ale nic z tego. Podobnie jak przed rokiem impreza została przełożona o kolejne 12 miesięcy

O zmianie planów organizatorzy poinformowali w poniedziałek. Zapewniono, że zakupione bilety zachowają ważność także w 2022 roku, a swój udział potwierdzili już Tyler, The Creator i Brockhampton.

Daft Punk kończy karierę. Dlaczego? Muzycy opublikowali nagranie

Po 28 latach słynny francuski duet Daft Punk ogłosił zakończenie kariery. Zespół zasłynął z muzyki elektronicznej oraz z charakterystycznych...

zobacz więcej

Pozostali organizatorzy największych imprez muzycznych nie zdecydowali się jeszcze na przeniesienie festiwali. W porównaniu z OWF, na ich korzyść działa czas. Open'er zaplanowano na przełomie czerwca i lipca, Audioriver ma rozpocząć się kilkanaście dni później, a dla OFF Festivalu zarezerwowano pierwszy weekend sierpnia.

Co z Opnen'erem?


Na najpopularniejszy Open'er Festival w Gdyni trwa sprzedaż biletów. W ostatnim komunikacie z końca lutego organizatorzy przekonywali, że tegoroczna edycja dojdzie do skutku.

„Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy (…). Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie” – czytamy na stronie organizatorów.

Otwarta pozostaje kwestia zaproszonych artystów. W czasach przed COVID-19 wczesną wiosną wszystkie szczegóły były już dopięte na ostatni guzik.

Teraz przyjazd zagranicznych wykonawców stoi pod znakiem zapytania. Największe gwiazdy festiwalowe lato planują tak, aby zagrać, jak najwięcej plenerowych koncertów.

Grammy rozdane. Najważniejsze nagrody dla kobiet

Kobiety zdobyły trzy najważniejsze nagrody tegorocznej edycji Grammy Awards. Taylor Swift wygrała w kategorii Album roku, a Billie Eilish w...

zobacz więcej

Audioriver czeka


O tym, czy płockie święto muzyki klubowej dojdzie do skutku, przekonamy się w kwietniu.

„Zakładamy, że festiwal się odbędzie. Jego formułę będziemy dostosowywać do aktualnych warunków, przygotowujemy się na różne scenariusze. Na ten moment jest jednak za wcześnie, aby przedstawiać konkretne rozwiązania” – informowali organizatorzy.

Na imprezę trwa sprzedaż biletów, ale do tej pory ogłoszono nazwiska zaledwie siedmiu artystów, którzy mieliby wystąpić w Płocku. W poprzedniej edycji na trzech scenach w ciągu trzech dni wystąpiło ponad 100 wykonawców z całego świata.

OFF zgodnie z planem


COVID-19 nie pokrzyżuje planów Arturowi Rojkowi. Taką przynajmniej nadzieję ma organizator wielkiego święta muzyki niezależnej, która odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w Katowicach.

Podobnie jak w przypadku Audioriver czy Open'era można kupować bilety na tegoroczną imprezę.

Kiedy festiwal w Opolu?


Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu. Dokładną datę i pozostałe szczegóły poznamy po zawarciu porozumienia pomiędzy Telewizją Polską a miastem Opole.

źródło:
Zobacz więcej