RAPORT

Wojna na Ukrainie

Skąd się wziął koronawirus? Raport WHO jest już gotowy

Zespół międzynarodowych ekspertów WHO przybył do Chin w połowie stycznia (fot. Marco Ravagli/Barcroft Media/Getty Images)
Zespół międzynarodowych ekspertów WHO przybył do Chin w połowie stycznia (fot. Marco Ravagli/Barcroft Media/Getty Images)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w poniedziałek, że raport międzynarodowej misji ekspertów, którzy badali w Chinach przyczyny wybuchu pandemii koronawirusa, zostanie opublikowany we wtorek. W niedzielę został on przekazany państwom należącym do WHO.

Zagadka pierwszych zakażeń. Eksperci WHO mają już swoją hipotezę [WIDEO]

Najbardziej prawdopodobna hipoteza dotycząca wybuchu pandemii koronawirusa to jego przejście z rezerwuaru naturalnego poprzez zwierzęcego nosiciela...

zobacz więcej

Raport misji, która została zorganizowana pod egidą WHO, mają do wtorku przeanalizować eksperci tych krajów.

Po opublikowaniu raportu w Genewie, w siedzibie WHO o godz. 16 zacznie się konferencja prasowa, dostępna wirtualnie dla dziennikarzy na całym świecie.

Wcześniej w poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że rozważane są wszystkie hipotezy dotyczące pochodzenia koronawirusa i każda z nich wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań.

Zespół międzynarodowych ekspertów WHO przybył do Chin w połowie stycznia. Po przejściu obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny rozpoczął prace w terenie, wizyty w instytucjach i spotkania z naukowcami chińskimi. W czasie pobytu w Wuhanie, gdzie zdiagnozowano pierwsze infekcje nowym wirusem, eksperci odwiedzili m.in. szpitale, laboratoria centrów kontroli chorób, targ Huanan i oraz Instytut Wirusologii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej