RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W czeskim lesie widziano uzbrojonego jelenia. Broń odnaleziono

Jak długo jeleń był uzbrojony. nigdy się nie dowiemy (fot. Shutterstock/Vlad Sokolovsky)
Jak długo jeleń był uzbrojony. nigdy się nie dowiemy (fot. Shutterstock/Vlad Sokolovsky)

Policjanci z posterunku w Horni Planie koło Czeskiego Krumlowa w południowych Czechach odebrali od myśliwych zgłoszenie o odnalezieniu w lesie porzuconej broni. Według myśliwych jest to prawdopodobnie ta sama strzelba, którą ich koledze… ukradł jeleń. Do tamtego niecodziennego zdarzenia doszło jesienią ubiegłego roku.

Klaudia Jachira nazwała myśliwych „sadystami”. Jest pozew

– Myśliwi nie zabiją dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję – mówiła w Sejmie...

zobacz więcej

Podczas listopadowego polowania w okolicach Horni Plany myśliwski pies spłoszył jelenia, który ruszył prosto na myśliwych. Przebiegając obok jednego z nich rozdarł mu porożem rękaw kurtki zahaczając o broń – samopowtarzalny sztucer CZ 527 – który – na szczęście bez amunicji – uniósł ze sobą.

Jelenia z bronią zawieszoną na rogach widziano później kilometr od miejsca zdarzenia. Myśliwi bezpośrednio po wypadku przeszukiwali las, ale nie znaleźli sztucera. Właściciel zgłosił mundurowym utratę legalnie posiadanej broni.

Natrafili na nią dopiero inni jego koledzy, którzy w ostatnich dniach udali się do lasu w celu poszukiwania poroża jeleni. Metalowe części broni są skorodowane, zaś drewniane zmurszałe. Cały sztucer jest też porysowany. Prawdopodobnie są to ślady wysiłków zwierzęcia, które chciało się uwolnić od ciężaru. Jak długo po czeskim lesie chodził uzbrojony jeleń, na zawsze pozostanie tajemnicą.

-> Przeczytaj także: Dzieci bawiły się na podwórku, posypał się śrut. Obok było polowanie

źródło:
Zobacz więcej