RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Świetny wynik kasowy filmu „Godzilla vs. Kong” w pierwszych dniach wyświetlania

Film „Godzilla vs. Kong” mogli zobaczyć widzowie w 38 krajach (fot. Noam Galai/WireImage)
Film „Godzilla vs. Kong” mogli zobaczyć widzowie w 38 krajach (fot. Noam Galai/WireImage)

Film „Godzilla vs. Kong” oficjalną premierę w amerykańskich kinach i na platformie streamingowej HBO Max będzie miał dopiero w środę 31 marca, ale w niektórych krajach świata już zadebiutował. I okazał się najchętniej oglądanym filmem weekendu. W sumie wyreżyserowana przez Adama Wingarda produkcja zarobiła w pierwszy weekend wyświetlania ponad 120 mlnw dolarów. To świetny wynik, jeśli chodzi o kina próbujące podnieść się po pandemii COVID-19.

Daniel Craig przy „Bondzie” stracił nerwy. Mógł zostać ranny [WIDEO]

Możliwe, że agent 007 faktycznie posiada przyrodzenie ze stali, jednak wcielający się w niego aktorzy – niekoniecznie. W filmie „Casino Royale”,...

zobacz więcej

W miniony weekend film „Godzilla vs. Kong” mogli zobaczyć widzowie w 38 krajach. Najlepiej poradził sobie w Chinach, gdzie przyniósł zysk nieznacznie przekraczający 70 mln dolarów. To porównywalny wynik do tych, jakie osiągnęły poprzednie filmy tzw. Monsterverse studiów Warner Bros. i Legendary. „Godzilla II: Król potworów” zarobił w pierwszy weekend wyświetlania w chińskich kinach 66,7 mln dolarów, a „Kong: Wyspa Czaszki” 71,6 mln dolarów.

Kwota 121,8 mln dolarów, jaką zarobił film „Godzilla vs. Kong”, to zdecydowanie najlepszy wynik otwarcia hollywoodzkiego filmu w trakcie pandemii COVID-19. Wcześniejszym liderem był „Tenet” Christophera Nolana, który w pierwszy weekend wyświetlania przyniósł 53 mln dolarów zysku.

Wciąż jednak trudno się spodziewać, że film Wingarda zdoła zarobić kwoty mogące równać się z tymi, jakie byłyby osiągane przed wybuchem pandemii. Spodziewane jest, że kwoty zarobione w kinach przez ten film równać się będą tym, jakie zdołał wygenerować film „Godzilla II: Król potworów”, którego wynik kasowy uznano za rozczarowanie. Przy 170 mln dolarów budżetu, w kinach na całym świecie zarobił niecałe 390 mln dolarów.

Zobacz także: W domu Johnny'ego Deppa „rozgościł się” bezdomny

Twórcy filmu „Godzilla vs. Kong” mogą liczyć na to, że widzów przyciągnie do kin skala widowiska, które najlepiej oglądać na dużym ekranie. W repertuarze kin próżno bowiem szukać teraz tytułów dorównujących produkcji Wingarda rozmachem.

Zainteresowanie filmem widać choćby po ogłoszonych przez IMAX wynikach kasowych z pierwszego weekendu wyświetlania. Spółka zanotowała najlepszy weekend związany od czasu premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” z 2019 r. Z drugiej strony mowa o jedynie 12 milionach dolarów zarobionych w 891 salach IMAX.

źródło:

Zobacz więcej