RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zwolnili Kanał Sueski, ale Evergreen zablokował... autostradę. Zdjęcie hitem w sieci

Ciężarówka z kontenerem Evergreen zablokowała autostradę (fot. PAP/EPA/STR; Reddit)
Ciężarówka z kontenerem Evergreen zablokowała autostradę (fot. PAP/EPA/STR; Reddit)

Kryzys w Kanale Sueskim zażegnany – wyczekiwany komunikat z Egiptu wypłynął (nomen omen) w poniedziałek nad ranem. Wcześniej jednak, na fali kontrowersji wokół olbrzymiego tankowca Ever Given, internet podbiło zdjęcie ciężarówki przewożącej kontener Evergreen, która zablokowała… chińską autostradę. To ta sama firma, do której należy pechowy statek.

To zdjęcie satelitarne pokazuje korek statków w Kanale Sueskim

Ogromny kontenerowiec podczas przeprawy przez Kanał Sueski obrócił się bokiem i osiadł na mieliźnie, powodując zablokowanie całego ruchu na Kanale...

zobacz więcej

W miniony wtorek pływający pod banderą Panamy 400-metrowy kontenerowiec Ever Given, którego armatorem jest tajwańska firma Evergreen Marine obrócił się bokiem i osiadł na mieliźnie w jednopasmowym odcinku Kanału Sueskiego około sześciu kilometrów od jego południowego wejścia, w pobliżu Suezu.

Olbrzym w Kanale Sueskim


W poniedziałek przekazano, że statek, który blokował przez kilka dni Kanał Sueski, został zepchnięty z mielizny. Tym samym kluczowy dla globalnego handlu przepływ został odblokowany.

Zobacz także: Statek Ever Given zepchnięty z mielizny [WIDEO] Okazuje się, że to nie jedyne szkody komunikacyjne, które mają związek z firmą Evergreen.

„Czy oni muszą wszystko blokować?”. Tym razem ciężarówka


„Czy oni muszą wszystko blokować” – żartują internauci. Powodem jest zdjęcie, które w weekend stało się hitem w chińskich mediach społecznościowych, a później zalało cały świat. Widać na nim ciężarówkę z kontenerem firmy Evergreen, która zablokowała autostradę w Chinach. Azjatyckie media wskazują, że opublikowana fotografia ma pochodzić z monitoringu autostrady w rejonie Shenzen – choć trudno mieć pewność co do daty i konkretnego miejsca wykonania zdjęcia.

Internauci doszukali się też innych wpadek z logo armatora. Zobacz także: Kanał Sueski. Kontenerowiec zgubił tysiące plastikowych żab, kaczek, żółwi i bobrów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej