RAPORT

Pogarda

Sondaż. Ocena PKN Orlen poprawia się

Nie zmieniają się oceny Daniela Obajtka (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Nie zmieniają się oceny Daniela Obajtka (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Mimo kolejnych informacji medialnych o Danielu Obajtku, postrzeganie koncernu, którym kieruje, praktycznie się nie zmienia – wynika z badania IBRiS.

Płażyński zarzuca stacji TVN fake news. „Przeprosiny albo sąd”

Poseł PiS Kacper Płażyński przygotował kolejne wezwanie przedsądowe. Jak napisał na Twitterze, chodzi o nieprawdziwe informacje, które pojawiły się...

zobacz więcej

Aż 63 proc. ankietowanych twierdzi, że informacje o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku nie miały wpływu na ich opinię o tym koncernie. O negatywnym wpływie mówi 27 proc. ankietowanych, a o pozytywnym – 7 proc. – takie wyniki przyniosło badanie IBRiS wizerunku firmy i jej prezesa, którego wyniki publikuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta zaznacza, że IBRiS przeprowadził już trzecie podobne badanie. „Wynika z niego, że ocena PKN Orlen nie pogarsza się, a wręcz przeciwnie – poprawia” – zauważa gazeta.

Jak dodaje, odsetek twierdzących, że informacje o Obajtku nie mają wpływu na ich opinię o marce, stopniowo rośnie. „W sondażu z 4 marca wynosił 54 proc., a z 16 marca – 56 proc., czyli o 7 pkt proc. mniej niż obecnie” – wskazuje dziennik.

Zaznacza przy tym, że spada za to odsetek tych, który mówią o negatywnym wpływie. „4 marca było ich 30 proc., a 16 marca - 26 proc., o 1 pkt proc. mniej niż obecnie. Zmniejszył się też odsetek tych, którzy firmę postrzegają pozytywnie” – wylicza „Rz”. 67 proc. ankietowanych twierdzi, że nie zrezygnuje z wizyt na Orlenie.

„Jak wynika z badania, nie zmieniają się też oceny samego Daniela Obajtka” – podkreśla dziennik. „21 proc. ankietowanych deklaruje pozytywny stosunek wobec prezesa PKN Orlen, 33 proc. – neutralny, a 46 proc. – negatywny” – czytamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej