RAPORT

Pogarda

Wielki Tydzień w Kamerunie. Młodzi przygotowują się do Wielkanocy

O. Alojzy Chrószcz prowadzi nabożeństwa wielkopostne w Kamerunie (fot.Twoje Info)
O. Alojzy Chrószcz prowadzi nabożeństwa wielkopostne w Kamerunie (fot.Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

Kameruńczycy przygotowują się do Wielkanocy poprzez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. „Pozdrawiam serdecznie z Figuil” – przekazał portalowi tvp.info polski misjonarz o. Alojzy Chrószcz OMI, który pracuje wśród ludności pigmejskiej. Zakonnik na co dzień sprawuje msze święte i pomaga mieszkańcom np. w organizowaniu budowy różnych potrzebnych placówek.

„Powrót do świata dźwięków”. Polska pomoc dla dzieci głuchoniemych w Kamerunie

Powrót do świata dźwięków – to największe marzenia 14-letniej Syntii. W Kamerunie takich dzieci jest znacznie więcej i właśnie im swoją pomoc już...

zobacz więcej

W mieście Figuil na północy Kamerunu budowy idą w górę. Jak napisał misjonarz, „szkoła będzie przykryta na Wielkanoc; pierwsza kaplica ma już dach”. Inicjatywy są często wspierane przez fundację Redemptoris Missio. O. Chrószcz przygotowuje też mieszkańców do przyjęcia chrztu świętego i pierwszej komunii świętej.

Kameruńczycy uczestniczą w liturgiach Wielkiego Postu. W Niedzielę Palmową na msze święte przybyły tłumy – relacjonował zakonnik. W piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej przyszło ponad tysiąc wiernych.

W sobotę z okazji święta młodzieży do Figuil zjechali się młodzi z całego północnego regionu. O 5:00 rano 300 osób wybrało się na pielgrzymkę na górę Koïna – 13 km od Figuil. Na zboczu góry młodzież uczestniczyła w drodze krzyżowej, odmówiła różaniec, a na szczycie uczestniczyła w eucharystii. Tego samego dnia, jak informują Oblaci, jednocześnie w sanktuarium Bożej Rodzicielki trwały nabożeństwa związane z pobożnością pasyjną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej