SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Tragedia na morzu. Marokańczycy płynęli wpław do Hiszpanii

Przeładowana łódź z imigrantami wywróciła się na morzu  (fot.  REUTERS/Borja Suarez)
Przeładowana łódź z imigrantami wywróciła się na morzu  (fot. REUTERS/Borja Suarez)

W sobotę rano dziewięciu Marokańczyków przypłynęło wpław do hiszpańskiej Melilli, miasta autonomicznego w Afryce Północnej. W sobotę w nocy śmigłowce i statki morskich służb ratowniczych rozpoczęły poszukiwania 9 nielegalnych imigrantów z Afryki subsaharyjskiej, których łódź wywróciła się w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Z 14 osób znajdujących się na łodzi, do tej pory odnaleziono zwłoki dwóch imigrantów i uratowano trzech - poinformowała Europa Press w niedzielę, powołując się na źródła służb ratowniczych.

„Kultura życia dziedzictwem, które chrześcijanie pragną dzielić ze wszystkimi”

Papież Franciszek w przesłaniu na Twitterze podkreślił, że „kultura życia jest dziedzictwem, które chrześcijanie pragną dzielić ze wszystkimi”....

zobacz więcej

Udana walka o życie


  Łódź z imigrantami wywróciła się w sobotę w nocy w pobliżu wybrzeża regionu Murcji. Kilku świadków zdarzenia, którzy znajdowali się na plaży, zaalarmowało Gwardię Cywilną. Według tych samych źródeł, w sobotę rano przypłynęło wpław do hiszpańskiego miasta autonomicznego w Afryce Północnej, Melilli dziewięć osób z Maroka. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia, chociaż u niektórych wystąpiły łagodne objawy hipotermii. Imigranci zostali skierowani na kwarantannę do ośrodka antycovidowego.Nielegalni imigranci, głównie z Maroka i Afryki subsaharyjskiej, nadal przybywają także na Wyspy Kanaryjskie. Tylko w br. weekend na wybrzeża archipelagu przypłynęło ponad 160 osób -poinformowała Europa Press.

Policja uratowała innych imigrantów


  W tym samym czasie policja uratowała 44 imigrantów z Afryki subsaharyjskiej, w tym 22 kobiety i 7 nieletnich z łodzi, która dryfowała ok. 7 mil od wyspy Gran Canaria.

Tragedia na morzu


  Z powodu silnego wiatru i wysokich fal wywróciła się w piątek przeładowana łódź z 50 imigrantami na wodach w pobliżu Teneryfy. Imigrantom pomógł przepływający w pobliżu statek rybacki.  Pomimo akcji ratunkowej, co najmniej 3 osoby utonęły. Śmigłowce i dwa statki morskich służb ratowniczych poszukują pozostałych imigrantów. Jedna kobieta w ciąży została przetransportowana helikopterem do szpitala.

Zobacz także: Papież Franciszek: Jezus jest w osobach ostatnich i odrzuconych    

źródło:

Zobacz więcej