RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Skoczkowie zakończyli sezon. Stoch trzeci w końcowej klasyfikacji PŚ

Kamil Stoch - 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021  (fot. PAP/G.Momot)
Kamil Stoch - 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021 (fot. PAP/G.Momot)

Najnowsze

Popularne

Kamil Stoch zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę w słoweńskiej Planicy, w ostatnim konkursie sezonu, był dwudziesty.

PŚ w skokach narciarskich. Polacy na szóstym miejscu w Planicy

Polska zajęła szóste miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Zwyciężyły Niemcy.

zobacz więcej

W kończącym sezon 2020/21 konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy zwyciężył Karl Geiger. Niemiec tym samym zdobył małą Kryształową Kulę za rywalizację w lotach oraz wygrał cykl Planica 7.

Piotr Żyła zajął 13. miejsce. Kamil Stoch był 20. i to wystarczało, by obronić się przed jedynym zawodnikiem, który mógł go wyprzedzić w końcowej klasyfikacji PŚ, czyli Norwegiem Robertem Johanssonem.

Norweg był w tym sezonie zdecydowanie najlepszy; wygrał 11 z 25 indywidualnych konkursów. W niedzielę zajął 16. miejsce.

Drugie miejsce w „generalce” zajął Eisenbichler, a trzecie Stoch, dla którego to szóste w karierze końcowe podium. Wcześniej dwa razy zwyciężał, raz był drugi, a po raz trzeci zajął trzecie miejsce.

Trzykrotny mistrz olimpijski był jednak w fatalnym nastroju po wynikach osiągniętych w Planicy.

– Ten pobyt tutaj to jest jeden wielki koszmar i dramat, którego nie wyśniłbym sobie w najczarniejszych scenariuszach. Jest wiele elementów, które tutaj nie grały i proszę mi wierzyć, nie chcę w to teraz wchodzić. Chcę zapomnieć o tym, co tu się wydarzyło, bo to była dla mnie jedna wielka mordęga – powiedział Stoch przed kamerą TVP.

CZYTAJ TAKŻE: „Alarm!”. Skoki w cieniu koronawirusa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej