RAPORT

Wojna na Ukrainie

Giertych i Sok z Buraka złapani na kłamstwie. Ujawniamy dowody finansowania

To nie Mariusz Kozak-Zagozda, który twierdzi, że łączyły go z Romanem Giertychem relacje klient-prawnik, ale to mecenas był stroną finansującą w tej zależności. „Panie Romanie, czy mogę się uśmiechnąć o kontakt z Sebastianem. Muszę jakoś przetrwać, proza życia. Bez Pana pewnie już by nie było soku” – pisał do Giertycha administrator prawdopodobnie najbardziej hejterskiej i pełnej fake newsów strony w internecie. Wbrew temu co twierdzą sprzyjający byłemu prezesowi LPR dziennikarze – ujawnione przez TVP dowody nie mają związku z zatrzymaniem Giertycha przez CBA w październiku 2020 r., znane były już przed tym faktem.

Reakcje na rozmowy Giertycha z twórcą Soku z Buraka

Problem zaangażowania Romana Giertycha w działania, które są na pograniczu legalności, jest już notoryczny. (…) Cały zakres tego działania jest...

zobacz więcej

Jako pierwszy szczegóły aktywności Sokuzburaka i politycznego wsparcia dla tej pełnej języka nienawiści strony ujawniał tygodnik „Sieci”. Działania, które miały pozostać nieznane – ujrzały światło dzienne.

Gdy w marcu 2020 r. poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Sebastian Kaleta napisał, że zgodnie z ustaleniami dziennikarzy: Marcina Wikło i Marka Pyzy „największy hejterski ściek w internecie Sokzburaka miał być finansowany przez Romana Giertycha” – ten odpowiedział w wulgarnym stylu: „Zajmij się synek grupą hejterską w MS i nie powtarzaj głupot gazetek finansowanych przez waszych obajtków.”

Dziś, dzięki ujawnionym przez portal tvp.info zapisom wiadomości, jakimi wymieniali się Roman Giertych i Mariusz Kozak-Zagozda mamy nowe dowody na to, co osoby znające kulisy działań Platformy Obywatelskiej w internecie mówiły już wcześniej.

Oznacza to, że oprócz Giertycha, z prawdą mija się również Mariusz Kozak-Zazgozda, który w swoim oświadczeniu na Facebooku twierdził, że łączy go z mecenasem jedynie więź zawodowa, ponieważ potrzebował jego prawnego wsparcia po tragicznej śmierci teściowej. W rzeczywistości jednak relacja obu panów zaczęła się rok wcześniej, a ich pierwsze spotkanie miało miejsce w publicznej toalecie w jednej z warszawskich galerii w 2017 r. W tym roku zaczęło się również finansowanie Kozaka-Zagozdy.

Szanowni Państwo. Ponownie, ja i moja rodzina doświadczamy manipulacji i pomówień ze strony rządowej telewizji....

Opublikowany przez Mariusza Kozaka Zagozdę Sobota, 27 marca 2021

Rozmowy Giertycha z twórcą Soku z Buraka. „Mecenas wyczuł okazję”

Mówiło się o współpracy twórcy Soku z Buraka Mariusza Kozaka-Zagozdy z nie tylko Platformą Obywatelską, ale i z Romanem Giertychem. Brakowało...

zobacz więcej

„Panie Romanie, bez Pana nie byłoby soku”


Co ciekawe, twórca SzB załatwiał sobie finansowanie od Romana Giertycha również w czasie, gdy dotowany był już przez Platformę Obywatelską. Przypomnijmy co pisali o tym we wrześniu 2019 r. dziennikarze „Sieci”.

„Przez ostatnie pięć miesięcy (od kwietnia) otrzymał co najmniej 25 tys. zł. […] Drugim etatem Kozaka-Zagozdy jest praca w partii Platforma Obywatelska. Jest tam zatrudniony od lutego 2018 r. do dziś. Jego wynagrodzenie to miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w sumie ponad 150 tys.). W tym samym czasie współpracuje także z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, co miesiąc takie same pieniądze, też kilka tysięcy. Najlepszym czasem do zarobku są kampanie wyborcze. Jak ustaliliśmy, we wrześniu, październiku i listopadzie 2018 r. wykonuje zlecenia dla KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska (przed wyborami samorządowymi), w kwietniu i maju 2019 r. dla KKW Koalicja Europejska PO-PSL (przed wyborami do PE). Bierze za to od kilku do nawet ponad 20 tys. zł miesięcznie. Od marca do maja 2019 r. zarabia także po kilka tysięcy na zleceniach dla współpracującej z PO Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana” – pisali Marek Pyza i Marcin Wikło.

Oznacza to łączną kwotę ok. kilkuset tysięcy złotych, w ciągu dwóch lat. Równolegle Mariusz Kozak-Zagozda prosił regularnie o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go udzielał. Jak wynika z naszych informacji, działo się to za pośrednictwem Sebastiana Jarguta. Chcieliśmy z nim porozmawiać i zapytać w tej sprawie, ten jednak rozłączył się już na wstępie. Publikujemy wszystkie fragmenty rozmowy Giertycha z twórcą Sokuzburaka, które dotyczą finansowania jego aktywności.

Magdalena Ogórek do Kozaka-Zagozdy: Spotkamy się w sądzie

Panie Mariuszu Kozak-Zagozdo, dostaniesz ode mnie pozew – zapowiedziała w TVP Info dziennikarka Magdalena Ogórek. Chodzi o zmyślony cytat, który...

zobacz więcej

10 czerwca 2017, 00:01

MK: Czy tu lepiej?

RG: Tak

MK: Super. Czy będzie Pan jutro na kontrmiesięcznicy z Niesiołowskim?

RG: Nie. Wyjeżdżam. ale i tak bym nie poszedł. nie chcę dawać okazji do ataków na Donalda Tuska.

RG: Sebastian skontaktuje się w tym tygodniu. Przepraszam nie zauważyłem.

25 czerwca 2017, 10:05

MK: Dziękuję Panu raz jeszcze za pomoc. Chcę, aby Pan wiedział, że to dzięki Panu znów mam dzienne zasięgi na Facebooku na poziomie ponad 4 miliony odbiorców (widzących posty). Dzięki środkom na promocję postów. Na koniec miesiąca rachunek z Facebooka przekroczy 2 tys. złotych, a więc chyba mądrze wydane pieniądze :) Ponad 500 złotych poszło na opłatę za serwer za cały rok i 360 za domeny: sokzburaka.pl, org i com. Wysyłam skan rozliczeń z Facebookiem i skan moich zasięgów. I bardzo, bardzo dziękuję za pomoc!!!!!!! Jeśli będzie Pan mógł mi jeszcze pomóc w przyszłości, to proszę wiedzieć, że nie przejadam :) Pozdrawiam i wracam do pracy. Dzięki Panu wzrosła mi też ilość polubień. DZIĘKUJĘ !!!!!!

RG: Popracuję nad tym

MK: :))

Sebastian Jargut z nazistowskim pozdrowieniem. Kim jest prawa ręka Romana Giertycha?

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole z wódką, a jeden nich hajluje. Taki obraz widzimy na zdjęciu wykonanym na imprezie sylwestrowej między 2003 a 2005...

zobacz więcej

18 września 2017, 22:42

MK: Panie Romanie. Dziękuję!!!!

29 listopada 2017, 10:42

MK: Panie Romanie, czy w tym miesiącu będzie Pan mnie mógł wspomóc?

RG: Tak

MK: Dziękuję :)))) Czy mogę jakoś się Pan odwdzięczyć? Wrzucam dużo materiałów z Panem w roli głównej. Codziennie kilka. Wrzucam też Radka Sikorskiego. I puszczam w sieć, do zaprzyjaźnionych administratorów stron opozycyjnych, aby umieszczali u siebie. Czy coś jeszcze mogę zrobić? I dużo jest o Tusku :)

4 grudnia 2017, 18:43

MK: Czy w tym tygodniu będę mógł do Pana podjechać?

RG: Jasne

7 grudnia 2017, 7:10

MK: Dzień dobry Panie Romanie. O której godzinie mogę Pana dziś niepokoić? :) Po południu?

RG: 12:30

MK: dziękuję, do zobaczenia :)

Aleksandra Wasilewska o kulisach działalności Soku z Buraka

– Pierwsze co mi się kojarzy z Sokiem z Buraka, to jest Mariusz (Kozak- red.) Zagozda i moje z nim relacje. Tak naprawdę, cała potęga Soku z...

zobacz więcej

10 grudnia 2017, 16:39

MK: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Panie Romanie. Wiem, że jestem natrętny :) ale w sieci mam największe forum polityczne w Polsce. Często też Pana linkuję albo robię memy :) Chciałem grzecznie zapytać, bo w grudniu się nie narzucałem i nie przypominałem, ale czy to grudniowe wsparcie mógłby mi Pan przez Sebastiana jakoś uruchomić? Bardzo proszę. Jakoś udaje mi się trwać i utrzymywać serwis. Bardzo oszczędnie. Jednak bez wsparcia pewnie nie dałbym rady. Z góry bardzo dziękuję. Proszę popatrzeć na dzisiejsze statystyki z tego tygodnia. Mam cały czas najwięcej reakcji na Facebooku. Dziennie średnio ponad 520 tysięcy.

RG: Ok.

3 stycznia 2018, 23:11

MK: Dziękuję!!!

26 stycznia 2018, 10:26

MK: Panie Romanie, czy w styczniu też mi Pan pomoże?

RG: Tak

26 stycznia 2018, 19:27

MK: Dziękuję!

26 stycznia 2018, 19:28

MK: Gorący okres. A na koncie już mi zostało tylko 300 złotych w debecie. I kredytowe prawie do końca wykorzystane. Próbuję dorabiać, ale to wszystko kosztem soku... a to perełka. W grudniu miałem 21 milionów reakcji. Rekord miesiąca, nr 1 na FB. I przy tym wszystkim ledwie starcza na rachunki. Ale mam kilka toczących się rozmów. Codziennie spotykam się, aby znaleźć jakieś finansowanie. Może w lutym wreszcie się coś uda. Gdyby nie Pan nie przetrwałbym...

Ustawiany hejt w sieci, czyli przychodzi Giertych do Sokuzburaka

Roman Giertych od wielu lat przedstawiany jest jako jeden z „arystokratów” totalnej opozycji. Ale jego konszachty z Sokiemzburaka pokazują raczej...

zobacz więcej

1 lutego 2018, 13:54

MK: Panie Romanie, czy mogę się uśmiechnąć o kontakt z Sebastianem. Muszę jakoś przetrwać proza życia. Bez Pana pewnie już by nie było soku.

RG: OK.

MK: DZIĘKUJĘ!

22 lutego 2018, 8:47

MK: Panie Romanie. Mam taką propozycję dla Pana, że pomogę Panu zwiększyć zasięgi i poprawić wszystkie wyniki Pana strony na facebooku. Pani mi pomaga od dawna, czas na rewanż. Co pan na to? Zająłbym się Pana promocją w sieci społecznościowej.

RG: Ok.

MK: Na tym znam się jak nikt w Polsce. I mam do tego narzędzia.

14 marca 2018, 20:53

MK: Panie Romanie, ja się tak nieśmiało przypominam. Facebook zmienił algorytmy i wszystko się gorzej rozchodzi. Oferuję pomoc :) Znajdzie Pan 5 minut np. w piątek? I czy przy okazji uda się Panu trochę wspomóc ten mój sok? W lutym nie przypominałem się i może tak od razu marcowo też bym się uśmiechnął? Pomysł mam taki. że wtedy przeznaczę na promocję Pana strony część środków. I zrobię to tak, jak promuję sok. Czyli skutecznie.

Kto dyrygował hejtem Soku z Buraka? Rozmowy Giertycha z Kozakiem

Nie tylko politycy PO kształtowali treści i przekaz Soku z buraka. Za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na znanej z języka nienawiści i...

zobacz więcej

RG: Ok. Jutro 16

23 kwietnia 2018, 23:51

MK: Panie Romanie, byłaby szansa, aby wspomógł mnie Pan jutro kwietniowo?

14 maja 2018, 21:48

MK: Rano będzie kilka memów o sprawie Gawłowskiego. Zrobię apel, aby ludzie klikali i okazywali wsparcie. Puszczę go na wiele stron. Będzie Pan w nim oznaczony. Pomógłby mi Pan znowu?

RG: Ok.

12 lipca 2018, 17:18

MK: Panie Romanie, dałby Pan radę wspomóc mnie w lipcu? Czerwiec jakoś przetrwałem. Odwdzięczę się oczywiście memami i promocją w sieci.

RG: Ok.

MK: Dziękuję !!!!

19:14

MK: Bardzo dziękuję. Czy udałoby się jutro? Będę miał płatności za promocję na FB i pomoc spadnie mi jak z nieba.

RG: Ok.

19 lipca 2018, 22:24

MK: Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Robię właśnie dystrybucję Pana listu do biskupów. Bardzo trafiony . Na rano będą memy.

17 lipca 2019, 9:33

MK: Ma Pan wraz trochę lepszą promocję postów niż kiedyś :D Więcej stron i redakcji jest zaangażowanych. Teksty wspaniałe. Proszę o więcej. Zawsze pomogę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej