RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kozłów. Ojciec skatował syna i jego kolegę metalową rurką. 10-latek nie żyje

Dom, w którym doszło do zbrodni (fot.PAP/Art Service 2)
Dom, w którym doszło do zbrodni (fot.PAP/Art Service 2)

W Kozłowie pod Miechowem (woj. małopolskie) doszło do tragedii. Nie żyje 10-letni chłopiec, pobity przez ojca swojego kolegi metalową rurką. Sprawę wyjaśnia prokuratura i policja. 42-letni sprawca został zatrzymany. Prawdopodobnie próbował odebrać sobie życie.

Tragedia pod Kołbielą. W karambolu zginęły trzy osoby

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w zderzeniu czterech samochodów - dwóch osobowych i dwóch ciężarówek - do którego doszło w sobotę około...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem w Kozłowie obok Miechowa. Jak mówi portalowi tvp.info Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji, 42-letni mężczyzna przyszedł do domu swojej byłej partnerki pod pretekstem zabrania rzeczy osobistych.

Do mieszkania mężczyznę wpuścił jego 13-letni syn. W domu przebywał też 10-letni kolega syna z sąsiedztwa. – Po wejściu mężczyzna uderzył 10-latka i syna metalową rurką w głowę – mówi Gleń.

O sprawie powiadomiona została policja. Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy do domu wróciła matka 13-latka, była partnerka agresora. Ona również została zaatakowana.

Mężczyzna zbiegł. Policja zaczęła intensywne poszukiwania; użyto m.in. psa tropiącego. Policjanci wypatrzyli go na jednej z posesji. Mężczyzna zranił się nożem; nie wiadomo, czy była to próba samobójcza.

– Policjanci obezwładnili go i udzielili pomocy, po zaopatrzeniu 42-latek został osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych – mówi nam policjant. Mężczyzna był prawdopodobnie nietrzeźwy, została mu pobrana krew do badań.

10-letni chłopiec, zaatakowany przez 42-latka, zmarł z powodu odniesionych obrażeń. 13-latek w stanie krytycznym został przewieziony helikopterem LPR do szpitala w Krakowie. Trwa śledztwo prokuratury.

Wejście do mieszkania, w którym zaatakował 42-latek (fot.PAP/Art Service 2)
Wejście do mieszkania, w którym zaatakował 42-latek (fot.PAP/Art Service 2)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej