RAPORT

Pogarda

Aleksandra Wasilewska o kulisach działalności Soku z Buraka

Najnowsze

Popularne

– Pierwsze co mi się kojarzy z Sokiem z Buraka, to jest Mariusz (Kozak- red.) Zagozda i moje z nim relacje. Tak naprawdę, cała potęga Soku z Buraka, to jest praca Mariusza Zagozdy, to jest jego praca, to jest praca po nocach, to jest praca całymi godzinami – podkreśliła była działaczka PO Aleksandra Wasilewska w rozmowie z „Wiadomościami”. Przyznała, że spotkała się z nim, a następnie rozpoczęli współpracę. – On chciał po prostu opozycję wspierać i ja go przekonałam wówczas, że warto postawić na Platformę (Obywatelską – red.), bo jest silna, bo ma pieniądze, bo jest potencjał do tego, żeby kiedyś wybory wygrać – dodała.

Rozmowy Giertycha z twórcą Soku z Buraka. „Mecenas wyczuł okazję”

Mówiło się o współpracy twórcy Soku z Buraka Mariusza Kozaka-Zagozdy z nie tylko Platformą Obywatelską, ale i z Romanem Giertychem. Brakowało...

zobacz więcej

– Mimo, że on (Kozak-Zagozda – red.) jest bardziej lewicowy – mam wrażenie, jeżeli chodzi o jego światopogląd – to uznał, że można w coś takiego pójść.

Na pytanie czy można uznać Sok z Buraka „takim zbrojnym ramieniem Platformy Obywatelskiej”, odparła, że „zdecydowanie tak”. – On tworzył tę grafikę, tworzył dla Platformy grafikę. Ona była raz brendowana, raz niebrendowana. Właściwie te niebrendowane, czyli niemarkowane jako Platforma posty, były znacznie bardziej nośne.

Jak tłumaczyła, „mimo że Platformie to nie do końca pasowało, to fajniej było pod względem zasięgów” tworzyć informację, że przykładowo „Grzegorz Schetyna jest najlepszy” jako ktoś a’la fan Platformy. – To miało to większe zasięgi, niż gdyby to wyszło z konta Platformy. I to wszystko było bardzo ściśle kontrolowane i robione. I nadal tak jest – podkreśliła.

Reakcje na rozmowy Giertycha z twórcą Soku z Buraka

Problem zaangażowania Romana Giertycha w działania, które są na pograniczu legalności, jest już notoryczny. (…) Cały zakres tego działania jest...

zobacz więcej

Według Wasilewskiej bezpośredni kontakt z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą mieli wszyscy najwyżej postawieni działacze PO, m.in. Grzegorz Schetyna, Mariusz Witczak, Piotr Borys, Sławomir Neumann i Andrzej Halicki. Natomiast z młodszych działaczy tej partii Marcin Kierwiński, i Borys Budka. – Oni wszyscy współpracowali z Mariuszem, bo by musieli na głowę upaść, gdyby mieli nie współpracować – zauważyła.

Była działaczka PO stwierdziła również, że do Soku z Buraka miały dostęp media wspierające opozycję, a wśród nich stacja TVN.

Na pytanie, czy pamięta spacer Donalda Tuska z dworca do prokuratury w 2019 r. Wasilewska odpowiedziała twierdząco i podkreśliła, że to był „wielki sukces Tuska”. Jednak dodała, że „takie rzeczy nigdy nie dzieją się przypadkiem”. – To był zdecydowanie wypromowany ruch – podkreśliła.

– To na pewno był współpraca Mariusza (Kozaka-Zagozdy – red.). Dlaczego miałaby nie być? To nie było przestępstwo. To była po prostu ustawiona akcja. I takich akcji mogło być bardzo dużo. Ja tutaj nie mam żadnych wątpliwości – zaznaczyła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej