RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Magdalena Ogórek do Kozaka-Zagozdy: Spotkamy się w sądzie

Mariuszu Kozak-Zagozdo, dostaniesz ode mnie pozew – zapowiedziała w TVP Info dziennikarka Magdalena Ogórek. Chodzi o zmyślony cytat, który ukazał się na hejterskim profilu Sok z Buraka. – Przez miesiąc otrzymywałam życzenia śmierci – mówiła Ogórek.

Kto dyrygował hejtem Soku z Buraka? Rozmowy Giertycha z Kozakiem

Nie tylko politycy PO kształtowali treści i przekaz Soku z buraka. Za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na znanej z języka nienawiści i...

zobacz więcej

Portal tvp.info ujawnił w sobotę rozmowy mecenasa Romana Giertycha z Mariuszem Kozak-Zagozdą, który jest twórcą i administratorem Soku z Buraka. Z treści rozmów wynika, że za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na tej znanej z języka nienawiści i kolportowania nieprawdziwych informacji stronie, stoi też Roman Giertych.

To właśnie Giertych, za pomocą profilu kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Mariusz Kozak-Zagozda pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska „spacer” byłego premiera do warszawskiej prokuratury.

Fałszywa grafika i hejt na Ogórek


Dwa lata temu na profilu Soku z Buraka ukazała się grafika przypisująca dziennikarce Magdalenie Ogórek słowa, których ta nigdy nie wypowiedziała. Autor strony zmyślił, że dziennikarka twierdzi, iż „trauma księży w czasie seksu z dzieckiem jest większa niż ofiary”.

Sebastian Jargut z nazistowskim pozdrowieniem. Kim jest prawa ręka Romana Giertycha?

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole z wódką, a jeden nich hajluje. Taki obraz widzimy na zdjęciu wykonanym na imprezie sylwestrowej między 2003 a 2005...

zobacz więcej

Po tym, jak portal tvp.info ujawnił treść rozmów Giertycha z Kozakiem-Zagozdą, Ogórek poinformowała, że twórca hejterskiego profilu dostanie od niej pozew.

– Właśnie się przyznałeś, właśnie pojawiły się taśmy na portalu tvp.info, i ten cytat, który dwa lata temu zmyśliłeś i twierdziłeś, że to są moje słowa... Ja po nim przez prawie miesiąc otrzymywałam życzenia śmierci. Sam przyznałeś w tych wypowiedziach, że te wypowiedzi trafiają do ponad 3,5 mln użytkowniku, spotkamy się w sądzie – powiedziała.

– Marzę, żeby w mediach internetowych tropiono z pełną bezwzględnością ludzi, którzy zmyślają cytaty i wkładają je w usta komuś innemu. Kiedy ktoś ma duży zasięg zaczyna się spirala; dostajesz życzenia śmierci – mówiła.

Wskazywała też, że ujawnione treści rozmów „są straszne”. – Wszystko wskazuje na to, że tutaj jest pełne porozumienie z mecenasem Romanem Giertychem – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej