RAPORT

Pogarda

Kto dyrygował hejtem Soku z Buraka? Rozmowy Giertycha z Kozakiem

Najnowsze

Popularne

Nie tylko politycy PO kształtowali treści i przekaz Soku z Buraka. Za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na znanej z języka nienawiści i kolportowania nieprawdziwych informacji stronie, stoi też Roman Giertych. To właśnie były prezes LPR stoi m. in. za „spontaniczną” akcją „spaceru Donalda Tuska” z 2017 r., którą z twórcą i administratorem SzB sam organizował. Portal tvp.info ujawnia zapis rozmów między Romanem Giertychem a Mariuszem Kozakiem-Zagozdą.

Sebastian Jargut z nazistowskim pozdrowieniem. Kim jest prawa ręka Romana Giertycha?

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole z wódką, a jeden nich hajluje. Taki obraz widzimy na zdjęciu wykonanym na imprezie sylwestrowej między 2003 a 2005...

zobacz więcej

„Sok z Buraka” to jedna z najbardziej popularnych stron z treściami politycznymi w mediach społecznościowych. Przez wiele lat ofiary hejtu i fałszywych informacji, jakie się na niej ukazywały nie były w stanie dojść swoich praw, ponieważ jej twórca i administrator był anonimowy.

Jesienią 2019 r. dziennikarze tygodnika „Sieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło ujawnili, że jest nim pracownik Platformy Obywatelskiej, Mariusz Kozak-Zagozda.

Nowe światło na aktywność tej strony, kierunki politycznych działań, wybór nazwisk polityków i osób publicznych, jakie stawały się przedmiotem ataków – rzucają zapisy rozmów między Kozakiem a Romanem Giertychem.

Panowie spotkali się w 2017 r. w jednej z publicznych toalet w Warszawie, a ich kontakt utrzymywał się co najmniej przez kilka lat. Ich łącznikiem był m. in. „Wojciech” i „Sebastian”. Według naszych informacji chodzi o Wojciecha Wierzejskiego, który prowadził stronę Giertycha na Facebooku oraz Sebastiana Jarguta, który w KRS widnieje jako prezes zarządu GIERTYCH KANCELARIE SP. Z O.O.

To właśnie Roman Giertych, za pomocą Soku z buraka kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Mariusz Kozak-Zagozda pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska „spacer” byłego premiera do warszawskiej prokuratury.

„Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN” – prosił mecenas.

„Sok z Buraka – ryzykowny ruch, ale KO może się opłacać”

– Jeżeli osoba, która była zatrudniona w tym portalu i go tworzy, i tworzy też różne, bardzo niestosowne, seksistowskie i czasami rzeczywiście...

zobacz więcej

Treść rozmów Romana Giertycha z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą:


10 czerwca 2017, 00:01

MK: Czy tu lepiej?

RG: Tak

MK: Super. Czy będzie Pan jutro na kontrmiesięcznicy z Niesiołowskim?

RG: Nie. Wyjeżdżam. ale i tak bym nie poszedł. nie chcę dawać okazji do ataków na Donalda Tuska.

MK: No tak. Zrozumiałe. Mijaliśmy się w sobotę w Galerii Mokotów. W korytarzu w toalecie. Akurat pisał pan twitta :)

RG: Sebastian skontaktuje się w tym tygodniu. Przepraszam nie zauważyłem.

„Mistrzowie hejtu i obłudy w formie”. „Sok z buraka” znów atakuje prezydenta

Hejterski profil „Sok z buraka” znów zaatakował prezydenta, pytając na Twitterze „czy to prawda, że Andrzej Duda miał intymne relacje ze swoimi...

zobacz więcej

19 czerwca 2017, 00:36

MK: Po tych dzisiejszych manifestacjach widzę, że Donald Tusk będzie bardzo potrzebny, a ja jestem po to, aby rozkręcić w sieciach społecznościowych kampanię przedwyborczą. Proszę o mnie pamiętać. Poza Donaldem Tuskiem nie bardzo widzę, kto może pokonać Dudę i PiS. Europa musi wrócić do Polski. Przepracowałem dziś 14 godzin przy soku. I cały czas mam jeszcze co robić. Mnóstwo materiałów.

27 czerwca 2017, 8:24

RG: W czwartek 3.08 o g. 10 na ul. Rakowieckiej w Warszawie Prokuratura wzywa Donalda Tuska. Może zainicjuje pan spacer? To wypromowałoby Sok.

MK: Taaaaak :)

11:01

MK: Już się dzieje na soku. Zaraz będzie wspólne wydarzenie na fb, razem ze stronami kodu, racjonalna polska, nie lubię pisu, obywatele rp, prawicowa rp.

13:19

RG: Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN.

2 sierpnia 2017, 21:48

MK: Jutro ma być sporo ludzi. Bardzo dużo pisze i pyta. Za chwilę startuje kolejna akcja z przypomnieniem. Rano ponownie. Piszą wszystkie strony opozycyjne na facebooku

22:06

MK: Sprawdziłem. Pierwsza część dzisiejszej akcji zapraszania na spacer ruszyła 13 godz. temu. Teraz trwa druga tura. Na spacer zwołują strony: sokzburaka, racjonalna polska, nie lubię pis-u, memnews, kod, kod-mazowsze, obywatele rp, prawicowa rzeczpospolita ludowa, i dołączyła do tego niezależnie od nas PO.

RG: Super

Politycy PO i bliscy jej dziennikarze twórcami hejterskiej strony SokzBuraka. Jest potwierdzenie

„Wstawiałam tam wywiady z politykami; nigdy nie godziłam się na hejt” – zapewnia była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska....

zobacz więcej

3 sierpnia 2017, 6:54

MK: Wydałem kilkaset złotych na promocję postów wśród warszawiaków. Akcja ma bardzo dobry zasięg. Będzie dziś wielki spacer :) Cały czas wrzucam do sieci posty z Tuskiem na dziś, od 2 w nocy co pół godziny post z Tuskiem. Cytaty, zdjęcia, porównania, memy. Wszystko z zaproszeniem na spacer :)

29 listopada 2017, 10:42

MK: Wrzucam dużo materiałów z Panem w roli głównej. Codziennie kilka. Wrzucam też Radka Sikorskiego. I puszczam w sieć, do zaprzyjaźnionych administratorów stron opozycyjnych, aby umieszczali u siebie. Czy coś jeszcze mogę zrobić? I dużo jest o Tusku :)

19 grudnia 2017, 12:17

RG: Gmyz wzywa na tt do zamordowania mnie w związku z książką.
16:39
MK: Poszło już info o Gmyzie

8 stycznia 2018, 21:44

MK: Świetny tekst na WP !!!! Zrobiłem mem od razu! W sumie podał Pan też moją zeszłoroczną opinię o wyborach. PiS tak jak w Rosji z Nawalnym będzie chciał rozprawić się z opozycją, a potem z Tuskiem. Dziękuję, ze Pan to napisał. To ważne, będę o tym przypominał. Te cwaniaki chcą wygrać wybory niszcząc konkurentów w oczach opinii publicznej. Polacy się na to nabiorą... Dlatego musimy spalić ich plan. Zwłaszcza przed ewentualnym powrotem Tuska. Aby nie mogli wyeliminować go pod byle skandalicznym smoleńskim zarzutem Macierewicza.

25 stycznia 2018, 9:12

RG: Mógłby Pan wrzucić list do Morawieckiego. Pod hasłem naziści chcą zamordować rodzinę Tuska. Ustalili jego adres

MK: Się robi !!!!!

Powiązany z PO dziennikarz zarządza hejterskim „Sokiem z buraka”

Hejterski profil na Facebooku „Sok z buraka” skupia się na atakowaniu rządu i prezydenta; w minionych latach powstały tam setki hejterskich i...

zobacz więcej

23 kwietnia 2018, 14:41

MK: Ludzi w sieci udało się mocno zaktywizować wokół Donalda. Bardzo duże poparcie. Wrzucałem materiały codziennie, kilkakrotnie. Na soku (Ponad 700 tys.), na Racjonalnej Polsce (ponad 200), Nie lubię PiS-u (ponad 400), Mam dość PiS (ponad 100), na Solidarnych z Donaldem Tuskiem (60 tys.), Solidarnych z Lechem Wałęsą, Memnews i kilku mniejszych stronach. Cały czas idą materiały z Donaldem. Bardzo dużo lajków i komentarzy czyli ludzie są aktywni, nie są obojętni. Czekają z nadzieją. Ale też PiS nie spał wczoraj i dziś. Masa hejterów, trolli. Szkoda, że PO nie pomogła z ludźmi pod sądem. Ważne jednak, że nikt po stronie Opozycji nie budzi takich silnych emocji. Gdyby coś jeszcze było potrzebne, proszę pisać. Tak samo w kwestii Stanisława Gawłowskiego. I jeśli można, przypominam się w sprawie Pana strony. Czy Wojtek da mi redaktora, abym mógł pomóc w zasięgach? To zrobimy bezkosztowo, niech tylko coś ruszy, bo szkoda Pana dobrych tekstów.

30 kwietnia 2018, 10:10

MK: Poudostępniam Pana list do Jakiego na stronach opozycji :) Tak jak poprzednio, aby zwiększyć zasięg i polubienia. Mam już redaktora na kilkunastu dużych stronach. To ponad 2 miliony fanów. M.in.: Sok, Racjonalna Polska, Nie lubię PiS-u, Kartoflisko, Sortownia Buraków, Koryto+, Solidarni z Donaldem Tuskiem, Solidarni z Lechem Wałęsą itd. po weekendzie znów nacisnę Wojtka, aby łatwiej zwiększać Panu zasięgi w sieci.

RG: Ok.

6 maja 2018, 18:38

RG: Dzisiaj mój apel do Z[bigniewa] Z[iobro] o wypuszczenie Gawłowskiego.

MK: Już podaję dalej. Dam Pana na największe opozycyjne strony. I zrobię potem memy.

„575 tys. zł na płatny hejt”. Dziennikarz o finansowaniu twórcy Soku z Buraka

PO – ponad 250 tys. zł, Urząd M. St. Warszawy – 105 tys. zł – to tylko niektóre dane mające dotyczyć finansowania twórcy hejterskiej strony Sok z...

zobacz więcej

22:42

MK: Poszło w sieć coś takiego:

KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO APELU !!! ROMAN GIERTYCH APELUJE DO ZIOBRY, ABY TEN UWOLNIŁ NIELEGALNIE UWIĘZIONEGO POSŁA...

Opublikowany przez SokzBuraka Niedziela, 6 maja 2018


Jutro rano dam wersję bez logo soku, na innych stronach, na Racjonalnej Polsce (200 tys.), na Nie lubię PiSu (400 tys.) na Mam dość PiSu (100 tys.), na Solidarnych z Donaldem Tuskiem, Solidarnych z Lechem Wałęsą i kilku innych. Wszędzie będą linki do Pana apelu.

14 maja 2018, 13:28

MK: Zaraz rozsieję Pana informację o Gawłowskim. I zrobię mema.

21:48

MK: Rano będzie kilka memów o sprawie Gawłowskiego. Zrobię apel, aby ludzie klikali i okazywali wsparcie. Puszczę go na wiele stron. Będzie Pan w nim oznaczony. Pomógłby mi Pan znowu?

RG: Ok.

17 maja 2018, 18:35

MK: Porozsiewam Pana list do Kuchcińskiego. Bardzo dobry :)

2 lipca 2018, 13:02

MK: Świetny list do Sakiewicza. Zrobiłem grafikę i puszczam w sieć :) Trochę poudostępniam też Pana list :)
RG: Dzięki

5 lipca 2018, 13:30
MK: Świetny list o Gmyzie. Podałem trochę dalej na stronach. I zrobiłem też dla Pana taki mem i listem. Wrzucę go do sieci, niech krąży :)

19 lipca 2018, 22:24

MK: Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Robię właśnie dystrybucję Pana listu do biskupów. Bardzo trafiony . Na rano będą memy.

8 listopada 2018, 13:12

MK: Całą sieć namawiamy na 30 dużych stronach i poprzez zaprzyjaźnionych influencerów, na spotkanie z Donaldem Tuskiem.

12 grudnia 2018, 22:46

MK: Dobry wieczór Panie Romanie. Dziękuję za całą pomoc jaką mam od Pana. W imieniu całej rodziny. Jednocześnie moja dobra znajoma prosi, abym zapytał Pana czy zgodzi się Pan na wywiad. Ona prowadzi serwis PLATFORMA VIDEO – stronę na facebooku wspierającą PO. Niedawno robiła wywiad z Radosławem Sikorskim. Teraz próbuje zaprosić Pana. Może przyjechać do Warszawy, w dowolne miejsce, oby z Panem porozmawiać. Ola jest ze Szczecina, bardzo sympatyczna i wydaje się wystarczająco elokwentna. Będę zobowiązany za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam :) Mariusz

1 stycznia 2019, 23:58

MK: Panie Romanie. Dziękuję za cały 2018 rok! Za wszystko co Pan dla mnie zrobił Życzę wykorzystanych szans w 2019. I żeby udało mi się zrobić dla Pana w sieci wszystko to, co zaplanowałem :) Czas wygrać nareszcie tę wojnę. Dobrego roku.

„Jeśli nie ma się pomysłu na Polskę – zostaje hejt i wymyślanie ohydnych rzeczy”

Ostre słowa na temat hejterskiego profilu Sok z Buraka. – Jeśli się nie ma pomysłu na Polskę, pozostaje tylko hejt i wymyślanie ohydnych rzeczy –...

zobacz więcej

28 stycznia 2019, 20:45

MK: Jutro pomogę z Jarosławem Kaczyńskim i glap. Cała sieć już gotowa. Będzie mega głośno.

21 lutego 2019, 14:47

MK: Panie Romanie. Chciałem opowiedzieć Panu jak wygraliśmy warszawską kampanię R[afała] T[rzaskowskiego] w internecie. R[afał] T[rzaskowski] nazwał mnie po niej królem. Wkrótce będzie ruszała kampania DT. Mam dostęp do 3,5 mln fanów na FB i zasięgi dzienne 5-7 mln. Ponad 30 stron a FB "pod sobą". Myślę, że mógłbym pomóc. Proszę o mnie pamiętać.

22 lutego 2019, 15:13

RG: Może ludzi warto zachęcać pod kongres PiS z kopertami dla JK?

MK: Jutro będzie inna akcja z kopertami pod kongresem ��

RG: Jaka?

MK: Billboardy na lawetach. I tv z kamerami. Akcja KOPERTA.

27 lutego 2019, 11:57

MK: 100 lat Panie Romanie! W internecie nazywam Pana mistrzem i z okazji urodzin informuję, że to nie żart. Podziwiam Pana za wszystko co Pan robi. Dalej będę pomagał przy każdej okazji.

12 czerwca 2019, 10:48

MK: Rozmawiałem wczoraj z Grabcem. W pt mam spotkanie z kolejnymi. Koncepcja "w prawo" trafia w punkt! Na jutro robi infografikę. Potem o sprawie napiszą: koduj24, crowdmedia i Szubartowicz w wiadomo.co. W sieci już mam grupę ambasadorów, którzy pomagają nakręcić temat. Nasi adresaci doskonale rozumieją potrzebę przesunięcia w prawo. Teraz jeszcze rozmowa z zarządem. Przede mną. Za kilka dni. Dam znać. W sieci od jutra ruszam temat, jak trochę Falenta opadnie. Uśmiecham się o wsparcie.

11 lipca 2019, 18:23

MK: Jak się Panu podoba wynik postu z gratulacjami dla Szydło? Cały dzień rozrzucałem po sieci

RG: Dzięki

19 sierpnia 2019, 20:27

RG: Panie Mariuszu hejt jest pod wpisem Zdrojewskiego o mnie na tt[witterze]. Niech Pan pomoże.

MK: Proszę o chwilę. Oni mają 10 tys. kont... Już działam

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej