RAPORT

Pogarda

Były poseł PO przeprasza Płażyńskiego. Jest odpowiedź polityka PiS

Kacper Płażyński (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Kacper Płażyński (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Najnowsze

Popularne

„Przepraszam posła Płażyńskiego za kolportowanie niesprawdzonej informacji jakoby ktoś z jego bliskich był zatrudniony w firmie zarządzanej przez Daniela Obajtka” – napisał na Twitterze Szymon Ziółkowski, były poseł Platformy Obywatelskiej. Polityk PiS odpowiedział na jego wpis.

Olejnik i kłamstwo nt. Płażyńskiego. Działacz PO przeprasza i blokuje

Politycy związani z opozycją rozpowszechniali w sieci nieprawdziwie informacje dotyczące rodziny posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Zwrócił się więc do...

zobacz więcej

Politycy związani z opozycją rozpowszechniali w sieci nieprawdziwie informacje dotyczące rodziny posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Zwrócił się więc do nich z apelem o publiczne przeprosiny.

W czwartek poseł PO Marek Sowa wrzucił do sieci zdjęcie kilku przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. „Zestawienie czołowych polityków PiS, których bliscy znaleźli zatrudnienie w spółkach związanych z Danielem Obajtkiem” – napisał Marek Sowa i pokazał m.in. Kacpra Płażyńskiego. Większość internautów nie mogła jednak zweryfikować, czy stawiane przez posła oskarżenia były prawdziwe.

Post Marka Sowy zauważył jednak w sieci jeden z wymienionych posłów – Kacper Płażyński, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska. „Nikt z moich bliskich nie był i nie jest zatrudniony w »spółkach związanych z Danielem Obajtkiem«” – zapewnił Płażyński, wzywając polityków opozycji, którzy rozpowszechniali te doniesienia, by przeprosili i „usunęli skutki naruszeń”.

– Jeśli tak się nie stanie, spotkamy się w sądzie – zapowiedział w wezwaniu przedsądowym. Wśród wymienionych przez Płażyńskiego osób znaleźli się głównie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej: Marek Sowa, Klaudia Jachira, Szymon Ziółkowski, Lech Bokszczanin, Dorota Niedziela czy Łukasz Olejnik. Ten ostatni szybko zareagował i zamieścił przeprosiny. Teraz dołączył do niego Ziółkowski.

„Przeprosiny przyjmuję. Pozdrawiam” – odpisał Ziółkowskiemu Kacper Płażyński.

Czytaj także: Kacper Płażyński żąda przeprosin od opozycji. „Jeśli tak się nie stanie, spotkamy się w sądzie”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej