RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

To zdjęcie satelitarne pokazuje korek statków w Kanale Sueskim

Kontenerowiec, który spowodował blokadę ma 400 m długości (fot. Roscosmos/Handout via REUTERS)
Kontenerowiec, który spowodował blokadę ma 400 m długości (fot. Roscosmos/Handout via REUTERS)

Ogromny kontenerowiec podczas przeprawy przez Kanał Sueski obrócił się bokiem i osiadł na mieliźnie, powodując zablokowanie całego ruchu na Kanale Sueskim. Blokada spowodowała kolejkę liczącą ponad 150 statków po obu stronach kanału. Satelity uchwyciły powstały w tym miejscu korek.

Kanał Sueski zablokowany, ropa drożeje

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA mocniej rosną w reakcji na podejmowane próby odblokowania Kanału Sueskiego – informują maklerzy....

zobacz więcej

Satelity Tiny Dover obsługiwane przez firmę Planet z San Francisco i zbudowany przez Airbusa satelita Pleiades wykonały zdjęcia statków w okolicach zablokowanego kanału.

We wtorek rano kontenerowiec MV Ever Given, który pod panamską flagą płynął do Rotterdamu, osiadł na mieliźnie około 6 kilometrów na północ od południowego ujścia kanału w pobliżu miasta Suez.

Statek został zbudowany w 2018 r., waży 200 tys. ton, ma 400 m długości oraz 59 m szerokości i jest tym samym jedną z największych pływających jednostek towarowych na świecie. Jest w stanie przewieźć 20 tys. kontenerów na raz.

Bernhard Schulte Shipmanagement(BSM), firma, która obsługuje od strony technicznej Ever Given, przekazała, że nikomu z załogi nic się nie stało.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej