RAPORT

Pogarda

Karczewski do Tuska: Odwaga takich jak pan kończy się na Twitterze

Stanisław Karczewski i Donald Tusk (fot. PAP/Mateusz Marek; EPA/ROBERT GHEMENT)
Stanisław Karczewski i Donald Tusk (fot. PAP/Mateusz Marek; EPA/ROBERT GHEMENT)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk zaatakował w sieci senatora PiS i lekarza Stanisława Karczewskiego. Ocenił też, że w walce z epidemią koronawirusa polskiemu rządowi brakuje odwagi. Do tych zarzutów natychmiast odniósł się sam Karczewski.

Poseł Lewicy o wprowadzonych obostrzeniach: Zbyt mało!

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili w czwartek poszerzenie obostrzeń. „Znów zbyt mało i zbyt późno” – ocenił w...

zobacz więcej

Stanisław Karczewski to nie tylko senator PiS, ale również lekarz chirurg. Już od początku epidemii  pracował w szpitalu, a jego zdjęcie w antycovidowym kombinezonie ochronnym obiegło wtedy sieć.

Teraz w jednym z wywiadów polityk został zapytany o testowanie osób, które wracały do Polski z Wielkiej Brytanii. – Rząd bał się hejtu i dlatego nie przetestowano i nie odizolowano osób, które przyleciały z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie – stwierdził w TVN były marszałek Senatu.

W czasie epidemii wszelkie odstępstwa od normy są bowiem bardzo źle odbierane. Chociaż najważniejsi politycy w państwie pełnią nie mniej ważne funkcje niż medycy, policjanci czy żołnierze, właśnie aby uniknąć społecznych sporów, nawet ministrowie, premier czy prezydent, szczepią się w takim samym trybie, jak wszyscy Polacy.

Zobacz także:  Opozycja żąda zamknięcia kościołów. Stanowcza reakcja ministra

Słowa Karczewskiego szybko wykorzystał jednak Donald Tusk.

Wiceminister bezlitosny dla Szczerby: Frajdę sprawia mu kolejka karetek

Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej pokazał zdjęcie kolejki karetek czekających przed jednym ze szpitali. Polityk opozycji ostro skrytykował...

zobacz więcej

„Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność” – napisał były premier. „Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień” – dodał.

Na wpis Tuska szybko zareagował sam Karczewski. „Panie przewodniczący Tusk, gdybyśmy kierowali się sondażami, to udawalibyśmy, że koronawirus nie istnieje” – odpowiedział polityk PiS.

Zobacz także:  Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane, padł rekord

„Podejmujemy trudne czasami niepopularne, ale odpowiedzialne i wyważone decyzje, których wielu, w tym także pan bałoby się podjąć. Odwaga takich jak pan kończy się na Twitterze” – skomentował Karczewski.

Do debaty o tym, jak rząd radzi sobie w walce z epidemią, odniósł się również w piątek na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak podkreślił, polska służba zdrowia ma za sobą kolejny rekord ws. liczby szczepień.

Okazuje się, że tylko w ciągu jednego dnia wykonano aż 206 tys. szczepień obiema dawkami.

Zobacz także:  Karczewski o atakach na Niedzielskiego: Budka nie jest lekarzem Mimo to sytuacja w kraju wciąż jest poważna. W piątek 26 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem; to najwięcej od początku epidemii.

Z danych resortu wynika, że ostatniej doby w szpitalach zmarły 443 osoby, u których wykryto COVID-19. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej