RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powrót do szkół. Przemysław Czarnek mówi o kwietniu

Przemysław Czarnek o końcu szkolnego lockdownu (fot. PAP/Mateusz Marek)
Przemysław Czarnek o końcu szkolnego lockdownu (fot. PAP/Mateusz Marek)

Przemysław Czarnek poinformował, że podpisał nowe rozporządzenie dot. przedszkoli; placówki te zostaną zamknięte do 9 kwietnia. Minister edukacji napisał, że jeszcze w kwietniu możliwy jest powrót dzieci do szkół.

Zmiany w obostrzeniach. Opublikowano nowe rozporządzenie

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Nowe rozporządzenie. Kiedy koniec nauki zdalnej?


Czarnek poinformował w piątek na Twitterze, że w czwartek wieczorem podpisał rozporządzenie, „którym na dwa tygodnie zamykamy przedszkola, do których będą mogły uczęszczać wyłącznie dzieci osób ze służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem”.

W kolejnym wpisie przypomniał, że wszystkie obostrzenia i wyłączenia w oświacie są do 9 kwietnia. „Co dalej? Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jeśli jako społeczeństwo ją wykażemy, to umożliwimy powrót dzieci do przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu” – stwierdził.

Nowe obostrzenia


W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte będą żłobki i przedszkola. – Wprowadzamy jeden wyjątek. Dotyczy on dzieci medyków i służb mundurowych – żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, dla których opieka nad dziećmi ma zostać zapewniona, aby nie odciągać ich od pracy w szpitalach – powiedział Niedzielski.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od poniedziałku znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej